Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

O Słowenii Goriška

Wyświetlam: 1 - 8 / 10

Kanioning w Słowenii

Kanioning to rodzaj wspinaczki górskiej, którą odbędziesz wśród malowniczych wodospadów i jaskiń Słowenii. Naturalne kaniony tworzą specjalne szlaki, które przy użyciu różnych technik m.in. pływania, wspinaczki, czy skakania pokonasz wraz z przewodnikiem i specjalistycznym sprzętem. Jest to sport dla osób odważnych, żądnych wrażeń, dla których przeszkody w postaci wodospadów lub jaskiń są ciekawym wyzwaniem. 


czytaj dalej »


Jaskinia Vilenica, czyli jaskinia wróżek

Dziś Jama Vilenica to jedna z setek jaskiń słoweńskiego Krasu. Do połowy XIX wieku miała jednak reputację największej, najpiękniejszej i najczęściej odwiedzanej jaskini tego regionu. Jest też jedną z pierwszych jaskiń w ogóle, które udostępniono turystom.


czytaj dalej »


Cerkno - ośrodek narciarski

Ośrodek narciarski Cerkno – najlepszy słoweński ośrodek narciarski w sezonie 2010/2011. Do dziś wyróżniają go doskonale utrzymane trasy i świetna infrastruktura. 

 

 


czytaj dalej »


Ośrodek Narciarski Kanin

Inne ośrodki narciarskie w słoweńskich Alpach - Narty w Słowenii
 

Kanin jest jedynym słoweńskim ośrodkiem narciarskim z trasami sięgającymi ponad 2000 m.n.p.m. Kolejnym atutem, który go wyróżnia to lokalizacja tras po słoneczna stronie Alp, dzięki czemu rozpościera się z nich fantastyczny widok na Adriatyk.


czytaj dalej »


Cerkno

Położone pośród gór miasto przyciąga miłośników wędrówek, a zimą narciarzy. Warte jest też uwagi ze względu na pobliskie ciekawostki. W niedalekiej  dolinie znajduje się szpital z czasów II wojny światowej  z zachowanym  pełnym wyposażeniem.


czytaj dalej »


Tolmin

Jest to największa osada w Dolinie Górnej Soczy, jednocześnie centrum gospodarcze, administracyjne i kulturalne regionu. Jego zabudowa rozciąga się na nad ujściem rzeki Tolminki do Soczy. W pobliżu znajduje się Park Narodowy Triglav.


czytaj dalej »


Nova Gorica

Jest to najmłodsze miasto Słowenii, tym samym nie słynie z unikalnych zabytków. Stanowi ono jednak dogodną bazę wypadową dla wycieczek w region Brdy, północnego Krasu czy bezpośrednio sąsiadującej włoskiej Gorizii.


czytaj dalej »


Idrija

Na unikalny charakter tej osady ma wypływ zarówno położenie w śródgórskiej dolinie, jak i 500-letnia historia jednego z najważniejszych w Europie ośrodków wydobycia rtęci. Rozwój technologii wydobycia tego metalu oraz jego negatywne działanie na zdrowie spowodował, że Idrija stała się również ważnym ośrodkiem nauk górniczych, metalurgii, geologii, biologii i chemii.


czytaj dalej »