Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

O Słowenii Goriška

Wyświetlam: 1 - 8 / 9

Jaskinia Vilenica, czyli jaskinia wróżek

Dziś Jama Vilenica to jedna z setek jaskiń słoweńskiego Krasu. Do połowy XIX wieku miała jednak reputację największej, najpiękniejszej i najczęściej odwiedzanej jaskini tego regionu. Jest też jedną z pierwszych jaskiń w ogóle, które udostępniono turystom.


czytaj dalej »


Cerkno - ośrodek narciarski

Ośrodek narciarski Cerkno – najlepszy słoweński ośrodek narciarski w sezonie 2010/2011. Do dziś wyróżniają go doskonale utrzymane trasy i świetna infrastruktura. 

 

 


czytaj dalej »


Ośrodek Narciarski Kanin

Inne ośrodki narciarskie w słoweńskich Alpach - Narty w Słowenii
 

Kanin jest jedynym słoweńskim ośrodkiem narciarskim z trasami sięgającymi ponad 2000 m.n.p.m. Kolejnym atutem, który go wyróżnia to lokalizacja tras po słoneczna stronie Alp, dzięki czemu rozpościera się z nich fantastyczny widok na Adriatyk.


czytaj dalej »


Cerkno

Położone pośród gór miasto przyciąga miłośników wędrówek, a zimą narciarzy. Warte jest też uwagi ze względu na pobliskie ciekawostki. W niedalekiej  dolinie znajduje się szpital z czasów II wojny światowej  z zachowanym  pełnym wyposażeniem.


czytaj dalej »


Tolmin

Jest to największa osada w Dolinie Górnej Soczy, jednocześnie centrum gospodarcze, administracyjne i kulturalne regionu. Jego zabudowa rozciąga się na nad ujściem rzeki Tolminki do Soczy. W pobliżu znajduje się Park Narodowy Triglav.


czytaj dalej »


Nova Gorica

Jest to najmłodsze miasto Słowenii, tym samym nie słynie z unikalnych zabytków. Stanowi ono jednak dogodną bazę wypadową dla wycieczek w region Brdy, północnego Krasu czy bezpośrednio sąsiadującej włoskiej Gorizii.


czytaj dalej »


Idrija

Na unikalny charakter tej osady ma wypływ zarówno położenie w śródgórskiej dolinie, jak i 500-letnia historia jednego z najważniejszych w Europie ośrodków wydobycia rtęci. Rozwój technologii wydobycia tego metalu oraz jego negatywne działanie na zdrowie spowodował, że Idrija stała się również ważnym ośrodkiem nauk górniczych, metalurgii, geologii, biologii i chemii.


czytaj dalej »


Goriška Brda (Gorickie Wzgórza)

To kraina łagodnych wzgórz poprzecinanych dolinami strumieni. Wśród nich rozsiane są niewielkie wioski, których mieszkańcy zajmują się rolnictwem, głównie produkcją wiśni, brzoskwiń, moreli, oliwek, fig. Sprzyjają temu śródziemnomorski klimat oraz żyzne gleby.


czytaj dalej »