Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Bezpłatna rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie dowiedz się więcej

O Słowenii Goriška

Wyświetlam: 1 - 8 / 9

Jaskinia Vilenica, czyli jaskinia wróżek

Dziś Jama Vilenica to jedna z setek jaskiń słoweńskiego Krasu. Do połowy XIX wieku miała jednak reputację największej, najpiękniejszej i najczęściej odwiedzanej jaskini tego regionu. Jest też jedną z pierwszych jaskiń w ogóle, które udostępniono turystom.


czytaj dalej »


Cerkno - ośrodek narciarski

Ośrodek narciarski Cerkno – najlepszy słoweński ośrodek narciarski w roku 2010/2011

 

 


czytaj dalej »


Ośrodek Narciarski Kanin

Inne ośrodki narciarskie w słoweńskich Alpach - Narty w Słowenii
 
Malowniczo położony Kanin wraz z okolicą jest wart odwiedzenie o każdej porze roku. Ponieważ  jednak zima zbliża się wielkimi krokami – także w Słowenii temperatury spadły i w nocy sięgają blisko zera – Kanin i Bovec opiszemy jako ośrodek narciarski oraz skupimy się na jego atrakcjach zimowych.

czytaj dalej »


Cerkno

Położone pośród gór miasto przyciąga miłośników wędrówek, a zimą narciarzy. Warte jest też uwagi ze względu na pobliskie ciekawostki. W niedalekiej  dolinie znajduje się szpital z czasów II wojny światowej  z zachowanym  pełnym wyposażeniem.


czytaj dalej »


Tolmin

Jest to największa osada w Dolinie Górnej Soczy, jednocześnie centrum gospodarcze, administracyjne i kulturalne regionu. Jego zabudowa rozciąga się na nad ujściem rzeki Tolminki do Soczy. W pobliżu znajduje się Park Narodowy Triglav.


czytaj dalej »


Nova Gorica

Jest to najmłodsze miasto Słowenii, tym samym nie słynie z unikalnych zabytków. Stanowi ono jednak dogodną bazę wypadową dla wycieczek w region Brdy, północnego Krasu czy bezpośrednio sąsiadującej włoskiej Gorizii.


czytaj dalej »


Idrija

Na unikalny charakter tej osady ma wypływ zarówno położenie w śródgórskiej dolinie, jak i 500-letnia historia jednego z najważniejszych w Europie ośrodków wydobycia rtęci. Rozwój technologii wydobycia tego metalu oraz jego negatywne działanie na zdrowie spowodował, że Idrija stała się również ważnym ośrodkiem nauk górniczych, metalurgii, geologii, biologii i chemii.


czytaj dalej »


Goriška Brda (Gorickie Wzgórza)

To kraina łagodnych wzgórz poprzecinanych dolinami strumieni. Wśród nich rozsiane są niewielkie wioski, których mieszkańcy zajmują się rolnictwem, głównie produkcją wiśni, brzoskwiń, moreli, oliwek, fig. Sprzyjają temu śródziemnomorski klimat oraz żyzne gleby.


czytaj dalej »