Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

O Słowenii Region Poł.-Wsch. (Dolenjska)

Odkryj Krško

Słoweńskie Krško zaprasza do odkrywania wszystkich kulturalnych, kulinarnych i rozrywkowych atrakcji tego miasta.


czytaj dalej »


Sielska Dolenjska

Dolenjska - region w Słowenii

Wzgórza, winnice, sielskie krajobrazy, bogata kultura i kulinarne specjały... zaprasza Dolenjska

Jakby można odmówić?


czytaj dalej »


Trebnje

Do tego niedużego miasta warto zajechać podczas podróży trasą Lublana – Zagrzeb, ze względu na galerię malarstwa prymitywistycznego. Miasto od ponad 40 lat organizuje spotkania artystów reprezentujących ten nurt.


czytaj dalej »


Pleterje

Znajduje się tu, pośród górskich lasów monumentalny klasztor Kartuzów. Co ciekawe, tutejsi mnisi zasłynęli ze swoich wyrobów alkoholowych. Z całego kompleksu do zwiedzania udostępniony jest jedynie kościół Świętej Trójcy. Obok klasztoru znajduje się nieduży skansen regionalnej architektury.


czytaj dalej »


Nove Mesto

Najważniejsze miasto Dolnej Krainy. Jego starówka znajduje się w zakolu meandrującej rzeki Krka. Zapisało się ono na kartach najnowszej historii Słowenii. To tutaj padły pierwsze strzały krótkich walk o niepodległość, która została ogłoszona 25 czerwca 1991 r.


czytaj dalej »


Kostanjevica na Krki

Stare, wyjątkowo niewielkie (500 mieszkańców) miasto. Jego centralna część znajduje się na sztucznej wyspie na rzece Krka. Ze względu na częste powodzie zwane jest „Dolnejską Wenecją”


czytaj dalej »


Dolenjske Toplice

Niewielkie uzdrowisko termalne, które oprócz właściwości leczniczych słynie z dość wysokich cen. Tutejsze źródła termalne wzmiankowane były już w XIII wieku. W XVII wieku otwarto pierwszą łaźnię. Jednak okres prawdziwego rozkwitu przypada na koniec XIX wieku. 


czytaj dalej »


Region Dolenjska

To region na południe od Lublany związany z rzeką Krką. Wypływa ona w zachodniej części regionu, płynie przez rozliczne wzniesienia pokryte winnicami do głównego miasta – Novego Mesta, następnie przez Kostanjevicę na Krki i w okolicy Brežic wpada do Savy. 

 


czytaj dalej »