Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

O Słowenii Gorenjska

Wyświetlam: 1 - 8 / 15

Krvavec - ośrodek sportów górskich

Górskie centrum rekreacji i turystyki Krvavec znajduje się w regionie Gorenjska, w odległości zaledwie 25 km od stolicy Słowenii, Lublany, 17 km od miejscowości Kranj i tylko 35 km od Bledu. Krvavec to najbliższy ośrodek narciarski od międzynarodowego lotniska (Brnik, 8 km) w Europie.


czytaj dalej »


Krvavec - Ośrodek narciarski w słoweńskich Alpach Kamnicko-Sawińskich

Ten położony ledwie 25 kilometrów od Lublany i 8 kilometrów od międzynarodowego lotniska ośrodek narciarski szczyci się najwspanialszymi widokami i dobrze utrzymanymi trasami narciarskimi rozciągającymi się na wysokości 1450 do 1971 m.n.p.m. Zapewnia doskonałe warunki do jazdy na nartach na naturalnym i ubitym śniegu na łącznie 30 km doskonale utrzymanych tras narciarskich. Ośrodek, dzięki swojemu położeniu, gwarantuje minimum 100 narciarskich dni w każdym sezonie.


czytaj dalej »


Rogla, czyli Słowenia dla sportowców

Słowenia to doskonały wybór dla sportowców przygotowujących się do profesjonalnych zawodów. Znajdą tu doskonałą infrastrukturę, świetny, śródziemnomorski klimat oraz zróżnicowane warunki terenowe – od płaskiego wybrzeża Adriatyku po górzyste tereny alpejskie.


czytaj dalej »


Park Narodowy Triglav (Triglavski Narodni Park)

Park Narodowy Triglav to piękny, urzekający region oferujący turystom wiele satysfakcji, zarówno z niebanalnych form przyrodniczych, jak i dziedzictwa historyczno-kulturowego, czy z szerokiego wyboru form spędzania wolnego czasu. To także jedyny słoweński park narodowy.


czytaj dalej »


Radovljica

Małe zabytkowe miasto położone nad rzeką Sawą. Stare Miasto ogranicza się do jednej ulicy – Linhartov trg. Jednak każdy element jej zabudowy wart jest uwagi. Znajduje się przy niej między innymi rokokowy pałac z XVIII wieku, niegdyś zamek Thurn.


czytaj dalej »


Pustolovski Park – Park Przygód

Park na Bledzie oraz w Postojnej są  niesamowitym i zarazem nie powtarzalnym parkiem przygód.


czytaj dalej »


Bled

To jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na turystycznej mapie Słowenii. Okładki wielu przewodników zdobi krajobraz Jeziora Bledzkiego z barokowym kościołem na wyspie i zamkiem, górującym nad miastem i Alpami w tle.


czytaj dalej »


Planica

 

Planica to znany ośrodek sportów zimowych oraz nazwa doliny górskiej, w której jest położony. Kibicom skoków narciarskich znany jest dzięki...


czytaj dalej »


Komentarze