Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

O Słowenii Gorenjska

Wyświetlam: 1 - 8 / 18

Radovljica

Małe zabytkowe miasto położone nad rzeką Sawą. Stare Miasto ogranicza się do jednej ulicy – Linhartov trg. Jednak każdy element jej zabudowy wart jest uwagi. Znajduje się przy niej między innymi rokokowy pałac z XVIII wieku, niegdyś zamek Thurn.


czytaj dalej »


Dolina Soczy (sł. Dolina Soče)

Dolina Soczy (Dolina Soča) to jedna z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych dolin w Słowenii. Znana jest przede wszystkim jako raj dla miłośników spędzania czasu aktywnie oraz z krystalicznej czystej, szmaragdowej rzeki Soczy. Miejsce to jest jednak stosunkowo rzadko odwiedzane przez Polaków. Może dlatego, że wydaje się ono nieco schowane za górami.


czytaj dalej »


Kranjska Gora

Kranjska Gora to miasto położone na północno-zachodnim krańcu Słowenii w Alpach Julijskich, niedaleko włoskiej i austriackiej granicy. Słynie przede wszystkim z tego, że jest najstarszym i popularnym wśród turystów z całej Europy ośrodkiem narciarskim w Słowenii. 


czytaj dalej »


Dolina Bohinj

Jest tylko jedna tak wyjątkowa alpejska dolina, która o każdej porze roku umożliwia zarówno leniwy odpoczynek na łonie natury, jak również spędzenie wspaniałych aktywnych wakacji. Poniżej miejsca i atrakcje, które trzeba poznać spędzając urlop w dolinie Bohinj. Druga część artykułu to propozycje na jednodniowe wycieczki poza granicę regionu.


czytaj dalej »


Krvavec - ośrodek sportów górskich

Górskie centrum rekreacji i turystyki Krvavec znajduje się w regionie Gorenjska, w odległości zaledwie 25 km od stolicy Słowenii, Lublany, 17 km od miejscowości Kranj i tylko 35 km od Bledu. Krvavec to najbliższy ośrodek narciarski od międzynarodowego lotniska (Brnik, 8 km) w Europie.


czytaj dalej »


Krvavec - Ośrodek narciarski w słoweńskich Alpach Kamnicko-Sawińskich

Ten położony ledwie 25 kilometrów od Lublany i 8 kilometrów od międzynarodowego lotniska ośrodek narciarski szczyci się najwspanialszymi widokami i dobrze utrzymanymi trasami narciarskimi rozciągającymi się na wysokości 1450 do 1971 m.n.p.m. Zapewnia doskonałe warunki do jazdy na nartach na naturalnym i ubitym śniegu na łącznie 30 km doskonale utrzymanych tras narciarskich. Ośrodek, dzięki swojemu położeniu, gwarantuje minimum 100 narciarskich dni w każdym sezonie.


czytaj dalej »


Rogla, czyli Słowenia dla sportowców

Słowenia to doskonały wybór dla sportowców przygotowujących się do profesjonalnych zawodów. Znajdą tu doskonałą infrastrukturę, świetny, śródziemnomorski klimat oraz zróżnicowane warunki terenowe – od płaskiego wybrzeża Adriatyku po górzyste tereny alpejskie.


czytaj dalej »


Park Narodowy Triglav (Triglavski Narodni Park)

Park Narodowy Triglav to piękny, urzekający region oferujący turystom wiele satysfakcji, zarówno z niebanalnych form przyrodniczych, jak i dziedzictwa historyczno-kulturowego, czy z szerokiego wyboru form spędzania wolnego czasu. To także jedyny słoweński park narodowy.


czytaj dalej »