Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Bezpłatna rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie dowiedz się więcej

/

Rogla, czyli Słowenia dla sportowców


Spis treści:

Słowenia to doskonały wybór dla sportowców przygotowujących się do profesjonalnych zawodów. Znajdą tu doskonałą infrastrukturę, świetny, śródziemnomorski klimat oraz zróżnicowane warunki terenowe – od płaskiego wybrzeża Adriatyku po górzyste tereny alpejskie.

Cała Słowenia jest właściwie jednym wielkim polem treningowym. Kraj leży w strefie klimatu umiarkowanego, ale dzięki ukształtowaniu terenu wyróżnia się tu trzy różniące się strefy klimatyczne. Zaczynając od południa jest to wybrzeże z typowym klimatem śródziemnomorskim z dużą liczbą słonecznych dni i łagodną zimą. Na wschodzie Słowenii jest również klimat umiarkowany, ale z upalnymi latami i mroźnymi zimami. Natomiast na północnym zachodzie dominuje klimat alpejski choć z solidnymi wpływami znad Atlantyku oraz sporymi opadami.

W słoweńskich górach śnieg może leżeć nawet i do czerwca. Za to na wybrzeżu treningi na świeżym powietrzu można zaczynać już w marcu.

Do tego więcej niż zachęcająca jest słoweńska infrastruktura sportowa. Praktycznie w każdym regionie znajdziemy profesjonalną, dobrze wyposażoną halę sportową z przylegającym centrum odnowy biologicznej. Na wybrzeżu dominują korty tenisowe, w środku lądu baseny, a w alpach infrastruktura dla sportów zimowych oraz zespołowych. Wiele europejskich reprezentacji obiera Słowenię za cel swoich obozów przygotowawczych i kondycyjnych. I nic w tym dziwnego.


Rogla - rezerwacja hoteli


Najbardziej popularnym oraz najlepiej przygotowanym jest centrum olimpijskie Rogla, czyli bodaj jeden z najlepszych ośrodków sportów górskich położony na wysokości 1517 m.n.p.m. pośród przepięknego lasu świerkowego. - W naszej 30-letniej już aktywnej działalności olimpijski kurort Rogla gościł wielu europejskich i światowych bohaterów świata sportu, w tym wielu medalistów olimpijskich. Wielu z nich było naszymi gośćmi w kategoriach młodzieżowych, więc jesteśmy niezwykle dumni, widząc ich w mediach jako odnoszących sukcesy sportowców. W 2015 roku zorganizowaliśmy ponad 120 obozów szkoleniowych dla klubów i drużyn narodowych z całego świata – przyznaje Matej Jugovar z kompleksu Rogla.

 

INFRASTRUKTURA SPORTOWA NA ROGLI

Boisko do piłki nożnej o wymiarach 65x105 m otoczone bieżnią lekkoatletyczną

Boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 44x64 m

Hala sportowa:

  • boisko do piłki ręcznej

  • 2 boiska do koszykówki

  • 3 korty tenisowe

  • 2 boiska do siatkówki

  • 5 boisk do badmintona

  • hala do gimnastyki

  • 2 korty do squasha

  • Centrum fitness

  • Ścianka wspinaczkowa


Rogla to idealny wybór na zakwaterowanie i obóz treningowy na najwyższym poziomie. Gwarantuje klimat i doskonałe warunki dla podstawowych przygotowań potwierdzone referencjami o doświadczeniami najlepszych sportowców. Znajdziemy tu dużą siłownię połączoną z kompleksem hotelowym, dwa boiska do piłki nożnej z naturalną trawą i 50 m od hoteli, tor lekkoatletyczny, pomieszczenie do podnoszenia ciężarów, sale wysokościowe (zarówno do spania jak i ćwiczeń), w których można symulować pobyt nawet na wysokości 7000 m.n.p.m. Jest też doskonale wyposażone centrum fitness (TechnoGym) oraz wiele tras do różnych ćwiczeń w czystej naturze, jak Bike Park czy korty do tenisa,

Jednak prawdziwą perłą w koronie Rogli jest infrastruktura do sportów zimowych. Na terenie ośrodka znajdziemy doskonale przygotowane trasy dla narciarz, snowboardzistów, a także do biegów z nartami. To na nich regularnie do zawodów przygotowywała się Petra Majdić, wspaniała słoweńska narciarka i wieloletnia rywalka naszej Justyny Kowalczyk.

Dodatkowym atutem Rogli jest bliskie sąsiedztwo Terme Zreče z 1600 m2 basenów zapewniających doskonałą rozrywkę i przyjemny relaks, a także z bogatą ofertą wellnes i SPA.

 

Z przyjemnością pomożemy Państwu zaplanować wakacje w Słowenii.  Osoby zainteresowane zapraszamy do skorzystania z forumlarza lub bezpośredniego kontaktu:

email: info@visitslovenia.pl
tel.: 691748684

 

Na skróty:

 


Pytania? Zadzwoń 52 321 49 87 lub napisz info@visitslovenia.pl


 

 

 

Słowenia - piksel

Komentarze