Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Rogla, czyli Słowenia dla sportowców


Spis treści:

Słowenia to doskonały wybór dla sportowców przygotowujących się do profesjonalnych zawodów. Znajdą tu doskonałą infrastrukturę, świetny, śródziemnomorski klimat oraz zróżnicowane warunki terenowe od płaskiego wybrzeża Adriatyku po górzyste tereny alpejskie.

 


Narty w Słowenii sezon 2023/2024 - oferta specjalna

Zadzwoń 52 321 49 87 napisz info@visitslovenia.pl

lub prześlij zapytanie przez formularz


Cała Słowenia jest właściwie jednym wielkim polem treningowym. Kraj leży w strefie klimatu umiarkowanego, ale dzięki ukształtowaniu terenu wyróżnia się tu trzy różniące się strefy klimatyczne. Zaczynając od południa jest to wybrzeże z typowym klimatem śródziemnomorskim z dużą liczbą słonecznych dni i łagodną zimą. Na wschodzie Słowenii jest również klimat umiarkowany, ale z upalnymi latami i mroźnymi zimami. Natomiast na północnym zachodzie dominuje klimat alpejski choć z solidnymi wpływami znad Atlantyku oraz sporymi opadami.

W słoweńskich górach śnieg może leżeć nawet i do czerwca. Za to na wybrzeżu treningi na świeżym powietrzu można zaczynać już w marcu.

Do tego więcej niż zachęcająca jest słoweńska infrastruktura sportowa. Praktycznie w każdym regionie znajdziemy profesjonalną, dobrze wyposażoną halę sportową z przylegającym centrum odnowy biologicznej. Na wybrzeżu dominują korty tenisowe, w środku lądu baseny, a w alpach infrastruktura dla sportów zimowych oraz zespołowych. Wiele europejskich reprezentacji obiera Słowenię za cel swoich obozów przygotowawczych i kondycyjnych. I nic w tym dziwnego.


Rogla - rezerwacja hoteli


Najbardziej popularnym oraz najlepiej przygotowanym jest centrum olimpijskie Rogla, czyli bodaj jeden z najlepszych ośrodków sportów górskich położony na wysokości 1517 m n.p.m. pośród przepięknego lasu świerkowego.

- W naszej 30-letniej już aktywnej działalności olimpijski kurort Rogla gościł wielu europejskich i światowych bohaterów świata sportu, w tym wielu medalistów olimpijskich. Wielu z nich było naszymi gośćmi w kategoriach młodzieżowych, więc jesteśmy niezwykle dumni, widząc ich w mediach jako odnoszących sukcesy sportowców. W 2015 roku zorganizowaliśmy ponad 120 obozów szkoleniowych dla klubów i drużyn narodowych z całego świata – przyznaje Matej Jugovar z kompleksu Rogla.

 

INFRASTRUKTURA SPORTOWA NA ROGLI

Boisko do piłki nożnej o wymiarach 65x105 m otoczone bieżnią lekkoatletyczną

Boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 44x64 m

Hala sportowa:

  • boisko do piłki ręcznej

  • 2 boiska do koszykówki

  • 3 korty tenisowe

  • 2 boiska do siatkówki

  • 5 boisk do badmintona

  • hala do gimnastyki

  • 2 korty do squasha

  • Centrum fitness

  • Ścianka wspinaczkowa


Rogla to idealny wybór na zakwaterowanie i obóz treningowy na najwyższym poziomie. Gwarantuje klimat i doskonałe warunki dla podstawowych przygotowań potwierdzone referencjami o doświadczeniami najlepszych sportowców. Znajdziemy tu dużą siłownię połączoną z kompleksem hotelowym, dwa boiska do piłki nożnej z naturalną trawą i 50 m od hoteli, tor lekkoatletyczny, pomieszczenie do podnoszenia ciężarów, sale wysokościowe (zarówno do spania jak i ćwiczeń), w których można symulować pobyt nawet na wysokości 7000 m n.p.m. Jest też doskonale wyposażone centrum fitness (TechnoGym) oraz wiele tras do różnych ćwiczeń w czystej naturze, jak Bike Park czy korty do tenisa.

Jednak prawdziwą perłą w koronie Rogli jest infrastruktura do sportów zimowych. Na terenie ośrodka znajdziemy doskonale przygotowane trasy dla narciarz, snowboardzistów, a także do biegów z nartami. To na nich regularnie do zawodów przygotowywała się Petra Majdić, wspaniała słoweńska narciarka i wieloletnia rywalka naszej Justyny Kowalczyk.

Dodatkowym atutem Rogli jest bliskie sąsiedztwo Terme Zreče z 1600 m2 basenów zapewniających doskonałą rozrywkę i przyjemny relaks, a także z bogatą ofertą wellnes i SPA.

 

Z przyjemnością pomożemy Państwu zaplanować wakacje w Słowenii.  Osoby zainteresowane zapraszamy do skorzystania z forumlarza lub bezpośredniego kontaktu:

email: info@visitslovenia.pl
tel.: 691748684

 

Na skróty:

 


Pytania? Zadzwoń 52 321 49 87 lub napisz info@visitslovenia.pl


 

 

 

Słowenia - piksel