Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Bezpłatna rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie dowiedz się więcej

O Słowenii Savinjska

Dolina Logarska

Dolina Logarska wyrzeźbiona została przez naturę głęboko w sercu Alp Kamnicko-Sawińskich. Otoczają ja wysokie góry: Krofička, Ojstrica, Planjava, Brana, Turska gora oraz Rinki. Swój niepowtarzalny wygląd zawdzięcza budowie geologicznej oraz zlodowaceniom plejstoceńskim


czytaj dalej »


Laško

Miasto znane przede wszystkim ze względu na zdrowotne właściwości tutejszych wód termalnych. Warto tu również zawitać ze względu na pełną uroku kameralną starówkę. Uwagę zwraca wczesnogotycki kościół św. Marcina z XIII wieku. 


czytaj dalej »


Nazarje

Niewielkie miasto położone w kotlinie. Powstało niejako wokół zamku Vrbovec, który do dziś stoi na cyplu u zbiegu rzek Savinii i Drety. Został on zrekonstruowany po zniszczeniach wojennych i obecnie pełni kilka funkcji. 


czytaj dalej »


Celje

Z liczbą 49 tys. mieszkańców Celje jest trzecim miastem pod względem wielkości. Na arenie międzynarodowej znane z odbywających się co roku największych na Słowenii targów wielobranżowych. To nowoczesne miasto, ośrodek nowych technologii, swoją tożsamość buduje również  na fundamentach wielowiekowych dziejów. 


czytaj dalej »


Komentarze