Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Bezpłatna rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie dowiedz się więcej

O Słowenii Podravska

Spacer po Mariborze

Maribor i jego starówka swoich gości urzeka zabytkami i kulturą oraz gościnnością mieszkańców. Na uwagę zasługują zwłaszcza: piękne rynki miejskie z zabytkowymi, tradycyjnymi budynkami, dzielnica Lent, gdzie rośnie najstarsza winorośl na świecie, park miejski, w którym są aż trzy jeziora i pagórek Piramida… W uliczkach miasta znaleźć można przyjemne kawiarnie i herbaciarnie, restauracje zaś oferują bogaty wybór potraw, zarówno tradycyjnych, typowych dla miasta i regionu jak i światowych.


czytaj dalej »


Ptujska Góra

Niewielka osada, która na kartach przewodników występuje jedynie ze względu na cenny gotycki kościół Marii Dziewicy. Powstał on w miejscu znanego od wieków centrum pielgrzymkowego. Duże wrażenie robi trójnawowa, halowa forma świątyni oraz gotyckie wyposażenie


czytaj dalej »


Ptuj

Jedno z najpiękniejszych miast Słowenii. Położone jest u stóp wzgórza z zamkiem.


czytaj dalej »


Maribor

Drugie pod względem wielkości miasto Słowenii, ważny ośrodek gospodarczy i naukowy. Zwiedzanie Mariboru najczęściej odbywa się w sprzyjającej aurze, jest to bowiem najbardziej nasłoneczniona okolica w Słowenii. Pierwsze wzmianki o istniejącym tu wówczas grodzie pochodzą z XII wieku.


czytaj dalej »


Komentarze