Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Krvavec - ośrodek sportów górskich


 • Krvavec - kolarstwo górskie Słowenia
 • Krvavec - downhill Słowenia
 • Krvavec - wspinaczka
 • Krvavec - gokarty górskie
 • Krvavec - biegi górskie w Słowenii
 • Krvavec - Alpy w Słowenii
 • Krvavec - slackline
 • Krvavec - łucznictwo
 • Krvavec - rodzinne spacery w Alpach
 • Krvavec - ośrodek sportów górskich
 • Krvavec - MTB Słowenia
 • Krvavec - paralotniarstwo

 

Spis treści:

 

Górskie centrum rekreacji i turystyki Krvavec znajduje się w regionie Gorenjska, w odległości zaledwie 25 km od stolicy Słowenii, Lublany, 17 km od miejscowości Kranj i tylko 35 km od Bledu. Krvavec to najbliższy ośrodek narciarski od międzynarodowego lotniska (Brnik, 8 km) w Europie.

Ośrodek zapewnia bezpłatny parking bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki linowej, zaledwie kilka kroków od jej wjazdu. Kolejka łączy stację bezpośrednio z ośrodkiem Krvavec (10 min jazdy wagonikiem)

Krvavec - centrum górskich aktywności oferuje możliwość zasmakowania w przygodzie, aktywnego wypoczynku i całodziennej zabawy na świeżym powietrzu. Jest przeznaczony zarówno dla młodych osób jak również grup, które cenią aktywny wypoczynek. Obejmuje aż 7 różnych obszarów aktywności, które się wzajemnie uzupełniają, Dzięki temu uczestnicy mogą doświadczyć różnorodnych emocji. Krvavec to również świetna lokalizacja - tuż przy porcie lotniczym, służy jako dobry punkt do zwiedzania centralnej północno-zachodniej Słowenii.


Zadzwoń 52 321 49 87 napisz info@visitslovenia.pl

lub prześlij zapytanie przez formularz


Na samym szczycie góry Krvavec znajduje się najwyżej położony hotel w Słowenii - hotel Krvavec. Wygodny 3-gwiazdkowy obiekt posiada wygodne, czyste pokoje oraz pełne zaplecze gastronomiczne. Do dyspozycji gości jest sala, gdzie odbywać mogą się spotkania oraz prezentacje. Dolną kondygnację zajmuje recepcja, sauna, sala zabaw dla dzieci, poziom pierwszy to sale gastronomiczne wraz z barem. Natomiast poziom 2 i 3 to piętra przeznaczone na pokoje. 

Atmosfera w hotelu jest absolutnie wyjątkowa. Miła obsługa, dobre regionalne jedzenie. Kuchnia serwuje pyszne dania regionalne, składające się głównie z lokalnych produktów. Bufety ze śniadaniem oraz obiadokolacją są różnorodne i absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie, łącznie z dziećmi.

Kolarstwo górskie Słowenia

Atrakcje w ośrodku górskim Krvavec

Bike park Krvavec

Bike park Krvavec to 6 oznakowanych szlaków górskich o największym przewyższeniu wśród parków rowerowych w Słowenii. Są to trasy Rock’n’flow, Muci, Bambino, Panorama, a od 2018 roku szlak Jezerca, który łączy szczyt ze szlakiem Muci. Razem tworzą prawie 10 km długości i 1000 metrów różnicy wysokości, aż do dolnej stacji kolejki linowej. Nowością w jest też specjalna strefa do ćwiczenia jazdy..

Gokarty górskie

Krvavec, jako jedyny letni park w Słowenii, oferuje zjazd utwardzoną trasą górską. Dobra zabawa i dawka adrenaliny gwarantowana! Zdecydowanie jest to aktywność, której nie można przegapić.

Zjazd hulajnogą górską

Zjazd hulajnogą górską

Na Krvavcu można także skorzystać z trasy przeznaczonej dla hulajnóg górskich. Atrakcyjny zjazd z pewnością pozostawi wiele wspomnień.

Zjazd rowerem po trasie Bambino

Zróżnicowany szlak Bambino do zjazdu na rowerze górskim prowadzi przez las, zawiera różne formy terenu z grzbietami i mało wymagającymi bandami, dzięki czemu nadaje się dla szerokiej grupy rowerzystów, zarówno początkujących, jak i dzieci w wieku od 7 lat.

Park rozrywki

Zabawa  zarówno dla grup zorganizowanych, jak również dla całej rodziny. Polega na pełnej przygód podróży po specjalnie przystosowanym wielokącie, zbudowanym w formie przygodowej ścieżki przez las. Wielobok rozpięty jest pomiędzy drzewami, z różnymi zadaniami wspinaczkowymi, urządzeniami i przeszkodami o różnym stopniu trudności.


Zadzwoń 52 321 49 87 napisz info@visitslovenia.pl

lub prześlij zapytanie przez formularz


Trampoliny

Trampoliny pozwalają spełnić marzenia o uniesieniu się w powietrze. Zabawa jest o tym atrakcyjniejsza, że skoczek ma widok na całą dolinę Tiha.

Wieża wspinaczkowa

Wieża wspinaczkowa daje możliwość spróbowania wspinaczki sportowej. Wieża składa się z czterech stron o różnym stopniu złożoności, od najlżejszych do najtrudniejszych. Zabawa odbywa się pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Slackline

Atrakcyjny wielokąt składający się z elastycznych lin naciągniętych między drzewami, 40-50 cm nad ziemią. Uczestnicy próbują go pokonać bez dotykania ziemi. Aktywność zapewnia mnóstwo zabawy, jest całkowicie bezpieczna i rozwija umiejętności motoryczne.

Frisbee Golf

Różne pola podobne do golfowego. Zabawa polega na trafieniu w cel przy jak najmniejszej liczbie prób.

Łucznictwo

Tor łuczniczy z różnymi celami, odpowiedni dla grup lub osób indywidualnych, ale zawsze pod nadzorem instruktora.

Zjazd rynną

Zjazd rynną

Zjazd na poduszce powietrznej po 100 m krętego toru.

Paralotniarstwo

Krvavec jest bardzo popularnym ośrodkiem paralotniarskim, ponieważ leży blisko Lublany i jest łatwo dostępny. Wysoka pozycja pasa startowego umożliwia długie loty, a szczególną zaletą jest dojazd kolejką linową.

Krvavec oferuje bardzo dobre warunki do uprawiania paralotniarstwa, dzięki czemu jest popularny podczas lotów tandemowych i stanowi doskonały wybór dla pierwszych wrażeń na szybowcach. Lot panoramiczny zapewni wspaniały widok na Alpy Kamnicko-Sawińskie i Karavanki.

Paralotniarze mogą skorzystać ze specjalnej oferty kolejki linowej na wjazd jednorazowy lub karnet dzienny, co umożliwia odbycie kilku lotów w ciągu jednego dnia.

Ścieżka goblinów

Ścieżka Goblinów - wyjątkowa atrakcja dla rodzin

W ośrodku Krvavec spotkać można Gobliny, a tak naprawdę to przejść ścieżką uroczych stworków pasterskich, która odkrywa tajemnice góry pasterskiej i jest prawdziwą rodzinną przygodą!

Bajkowa ścieżka przygodowa prowadzi przez lasy i rozległe pastwiska Krvavca i zapewnia zapierające dech w piersiach widoki. W wyjątkowy sposób pobudza wyobraźnię! Zapraszamy na poszukiwanie pereł gryki, zwiedzenie ogrodu Goblinów czy poznania życia w chacie Pasterza.

Każdy, kto zaangażuje się w zabawę odkryje naturalne piękno Krvavca, z łatwością rozwiąże magiczną zagadkę - powiedzenie.  Zabawa polega na odkrywaniu kolejnych skarbów - zagadek podczas spaceru malowniczym górskim szlakiem.

Wędrówki górskie w słoweńskich Alpach

Wycieczka trasą “Dolga Njiva”

Dolga Njiva to najbardziej malownicza góra w okolicy. Sprawia wrażenie jakby czas stanął w miejscu. Pierwsi osadnicy - głównie pasterze -  zamieszkiwali już w tym miejscu w czasach rzymskich, a stada owiec i koni nadal pasą się na rozległych zielonych zboczach pastwisk.

W sezonie można skorzystać z propozycji wspólnej wycieczki. W każdą sobotę o godzinie 10:00 wyrusza wycieczka z przewodnikiem. Z plecakiem na ramieniu, w którym schowana jest pyszna alpejską przekąska, przechodzi się od górnej stacji kolejki linowej obok hotelu Krvavec i dalej kierunku góry Zvoh, gdzie tuż przed szczytem ścieżka skręca w lewo w kierunku góry o nazwie Dolga njiva. Na uczestników czeka łąka jak z bajki z piękną panoramą Alpy. Czego więcej można pragnąć niż chwili na szczycie z alpejską przekąską w ręku i pięknym widokiem przed sobą na szczycie góry.


Zadzwoń 52 321 49 87 napisz info@visitslovenia.pl

lub prześlij zapytanie przez formularz


 

 

Słowenia - piksel