Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

/

Bovec, Słowenia - Rafting na rzece Soča

InformacjeNoclegi w okolicy

Rafting w Słowenii

 

Rafting na szmaragdowej rzece Soča jest jednym z pięciu najpiękniejszych przeżyć, których doświadczysz w Słoweni. W odpowiednim miejscu rzeki rafting uprawiać mogą wszyscy bez względu na wiek, młodzi i starzy.

Wyspecjalizowane firmy oferujące rafting na Sočy dostarczą niezbędne wyposażenie i wykwalifikowany personel, by mieć pewność, że będziesz miał bezpieczną i przyjemną wyprawę.


INFORMACJE - REZERWACJA RAFTINGU - Skontaktuj się z nami


Najpopularniejszy szlak ma 10 km długości i startuje przy moście Log Čezsoški tuż obok wodospadu Boka. Kończy się w Trnovo ob Soči (Trnowo nad Sočą). Początkowo, lekko przyspiesza, towarzyszą nam przewodnicy raftingowego zespołu wzdłuż rzeki, jesteśmy otoczeni wysokimi szczytami Alp Julijskich aż do większego przyspieszenia na Sočy.

Rafting zajmuje ok. 2-3 godzin. Poza pływaniem nie jest potrzebne żadne wcześniejsze doświadczenie ani wiedza. Pamiętaj tylko, by zabrać strój kąpielowy i ręcznik!

Bovec - jako miasto centrum sportów ekstremalnych

Niewielkie miasto położone pośród gór w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Triglav. Stanowi ono centrum doliny Górnej Soczy. Wzmianki   o nim pojawiają się już  w  XII wieku, ale  historia osadnictwa w tych okolicach sięga   epoki żelaza. Centrum miasteczka stanowi kameralny rynek, na którego dwóch końcach znajdują się gotyckie kościoły.

Obecnie większość mieszkańców utrzymuje się z turystyki. Bovec jest ważnym ośrodkiem sportów narciarskich, dogodną bazą do wędrówek górskich, wspinaczki i kolarstwa górskiego. Małe lotnisko sportowe przez cały rok służy lotniarzom i paralotniarzom. Socza oraz jej dopływy stwarzają świetne warunki do uprawiania sportów ekstremalnych: kajakarstwa górskiego, raftingu i innych.

Odwiedzający Bovec przez cały rok mogą liczyć na ciekawe wydarzenia kulturalne i imprezy sportowe. Najważniejsze z nich to: Festival Kluže (sztuka sceniczna), Wieczory Folklorystyczne, Čomparska noč (tradycje kulinarne), Freeride battle (zawody freeraidowe narciarzy i snowbordzistów) i Emaus (zawody narciarskie w stylu „retro”).


Zainteresowany? Zaplanuj z nami wyjazd do Słowenii!


Rafting w Słowenii

Bezpieczne spływy

Zalecamy by korzystać z usług przewodnika w obecności nad rzeką. Nie przeceniaj swoich umiejętności i sprawności, przestrzegaj przepisów regulaminu. Pamiętaj by kupić zezwolenie na wejście i korzystanie z punktów końcowych spływu.

Soča i Koritnica – zwiedzanie z doświadczonym przewodnikiem

Biorąc pod uwagę zmienne warunki w przyrodzie, specyfikę lokalnych rzek i wymagające sekcje techniczne, jest rekomendowane, by wycieczkę nad rzekę przeprowadzać tylko z doświadczonym przewodnikiem posiadającym wymaganą licencję dla spływów.

By wycieczka była bezpieczna, zaplanuj ją z jedną z licencjonowanych firm z Bovca, z którymi współpracuje visitslovenia.pl.


Pamiętaj, by zabrać właściwe wyposażenie i nie przeceniać własnych umiejętności! Jeśli planujesz niezależną wycieczkę kajakiem w dół rzeki, zalecamy rozważyć umiejętności, doświadczenie, kondycję psychiczną i fizyczną.

 


Zabytkowym pociągiem przez słoweńskie góry. Dowiedz się więcej >


Polecamy:

 • właściwe wyposażenie i łódź
 • sprawdzenie prognozy pogody i poziomu wody
 • zapoznanie się z niebezpiecznymi sekcjami i fragmentami, gdzie spływ jest zabroniony
 • szukanie specjalnych komunikatów, ostrzeżeń

Chcąc bezpiecznie spływać Socą i Koritnicą nie zapomnij:

 • Soča i Koritnica to zimne alpejskie rzeki otoczone stromymi zboczami i z wysokim poziomem trudności w pewnych sekcjach.
 • W celu korzystania z punktów wejściowych i końcowych należy wykupić właściwe pozwolenie na jednostkę wodną.
 • Dostęp to Sočy i Koritnicy dla celów rekreacyjnych jest dozwolony tylko w oznaczonych punktach wejścia i wyjścia.
 • Sezon spływów startuje 15 marca i trwa do 31 września w godzinach od 9 do 18.
 • Pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników.
 • Nie ignoruj trudności szlaku rzecznego i nie przeceniaj swoich możliwości i sprawności.
 • Używanie punktów wejścia i wyjścia ze szlaku są częścią regulaminu i są monitorowane przez służby. Każde naruszenie zasad będzie karane zgodnie z regulaminem.

zdjęcia: TIC Bovec


Zabytkowym pociągiem przez słoweńskie góry. Dowiedz się więcej > Rafting na rzece Soca w Słowenii
Rafting Słowenia
Kajaki na Socy
Kajaki na Socy

Kajaki w Słowenii
Soca Słowenia
Kajaki w Słowenii
Kajaki w Słowenii

Kajaki Soca