Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Bezpłatna rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie dowiedz się więcej

O Słowenii Gorenjska

Wyświetlam: 9 - 15 / 15

Jezioro Bohinj

Polodowcowe Jezioro Bohinj jest największym i najgłębszym stałym jeziorem Słowenii. Otaczają je strome góry porośnięte lasami...


czytaj dalej »


Jalovec - alpejski kryształ

W Jalovcu trudno się nie zakochać od pierwszego wejrzenia. Jego smukła sylwetka oglądana z okolicznych szczytów odważnie wgryza się w niebo...


czytaj dalej »


Snežnik - dach słoweńskich Bałkanów

 

Ta góra, którą popularnie zwą Snežnikiem, swoim ostrym szczytem przebija doprawdy obłoki.


czytaj dalej »


Vogel

Vogel – tu jest jak w bajce. Tak reklamuje się ośrodek narciarski i prawdopodobnie daleko od prawdy nie jest. VOGEL SKI CENTER położony jest wysoko nad przepięknym jeziorem Bohinj, w sercu chronionego Parku Narodowego Triglav (Triglavski narodni park). Początki zimowego ośrodka sportowego sięgają roku 1964. Kolejka gondolowa została odnowiona w 2001 roku i może przewieźć 950 osób na godzinę. Startuje z doliny, blisko jeziora Bohinj, które w czasie pobytu w Słowenii warto zobaczyć o każdej porze roku, na wysokość 1535 m. Stąd rozciąga się panorama bajecznego krajobrazu - od szczytów Parku Triglav aż do Alp Kamnickich.


czytaj dalej »


Škofja Loka

Uważane za najpiękniej zachowane miasto średniowieczne Słowenii, którego historia sięga ponad 1000 lat. Swoistego uroku dodaje mu położenie, harmonijnie wpisane w otaczający krajobraz.


czytaj dalej »


Kranjska Gora (Planica)

Kranjska Gora to całoroczny ośrodek turystyczny w północnozachodniej Słowenii, choć jego południowa część sięga aż Parku Narodowego Triglav (Triglavski Narodni Park). Rozciąga się stąd przepiękny widok na kamienne szczyty Alp Julijskich, lasy sięgające daleko w horyzont, a wśród nich – trasy narciarskie.


czytaj dalej »


Kranj

Na  lokalizację tego dużego, jak na  Słowenię   miasta wpływ miały  obronne walory rzeźby terenu, wynikające z  układu rzek Kokry i Sawy. Przez wiele lat miasto rywalizowało o prymat pierwszeństwa  z Lublaną, która dopiero w XIX wieku prześcignęła Kranj w wielkości i znaczeniu.


czytaj dalej »


Komentarze