Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Bezpłatna rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie dowiedz się więcej

/

Ośrodek Narciarski Kanin


 
Freeride w Alpach słoweńskichMiasteczko Bovec, znane najbardziej dzięki urzekającej rzece Soczy. Zimą jest prawdziwym ośrodkiem alpejskim, choć leży zaledwie na skromnych 483 m nad poziomem morza. Jego niepowtarzalne położenie oraz otaczająca go dolina otwierająca się w kierunku morza sprawiają, że gościom oferuje różnorodność, którą ciężko znaleźć gdziekolwiek indziej na świecie. W czasie kalendarzowej zimy Bovec oferuje jazdę na sankach z okolicznych pagórków, wspinaczkę lodową po zamarzniętych wodospadach oraz biegi na nartach, spacery po zaśnieżonych dolinach oraz przejażdżki konne. Daje też ciepłe, przyjazne schronienie w rozwiniętej bazie noclegowej oraz oferuje szeroki wybór kulinarnych smaków, które zadowolą prawie każde podniebienie. Wiosną, kiedy w dolinie już kwitną czereśnie i szumią obudzone strumyki wysoko nad Bovcem ciągle jeszcze jest zima.

Masyw Kanin, prawie zawsze oświetlony słońcem, unosi się z szeregu szczytów zwróconych ku Morzu Śródziemnemu. Tu właśnie Alpy otoczone są równinami Frulii, dlatego Kanin swoją wielkością daje wrażenie panowania nad okolicą, niby władca – mocny i ogromny. Właśnie on jest wysokogórskim obliczem Bovca i okolicy. Jest perełką alpejskiego świata, tak jak rozciągające się pod nim doliny. Ze stokami, skałami, wierzchami Kanin i otaczające go doliny tworzą wyjątkową górską scenerię.

 
Ośrodek Kanin jest najwyżej położonym ośrodkiem narciarskim w Słowenii (2300 m npm). Trasy w wyższych partiach nigdy nie zielenieją – dzięki temu oferują szaleństwo wyłącznie na naturalnym śniegu. Zimowy sezon narciarski trwa w Kaninie aż do weekendu majowego!
 
Ośrodek narciarski Kanin został  połączony z włoskim ośrodkiem Sella Nevea leżącym po drugiej stronie szczytu stając się pierwszym międzynarodowym ośrodkiem narciarskim w tym rejonie. Jest również największym i najbardziej rozbudowanym. Śledząc rozbudowie wyciągów słoweński i włoski ośrodek połączyły się, by w ten sposób oferować jeszcze więcej możliwości białego szaleństwa. Wybierając ten ośrodek wykupuje się jeden bilet, który upoważnia do korzystania ze stoków i wyciągów zarówno po stronie słoweńskiej jak i włoskiej.
 
W system wyciągów wchodzi 12 kolejek, w tym najdłuższa kolejka kabinowa w Słowenii, która wywozi narciarzy z doliny Bovca (436 m nad poziomem morza) do centrum ośrodka na wysokość 2200 m. System obejmuje: 2 okrężne kolejki kabinowe, 1 kolejka gondolowa, 4 kolejki krzesełkowe i 5 wyciągów narciarskich.
 
Trasy narciarskie o różnych poziomach trudności od początkujących do trudnych tras pucharu świata, o różnicy poziomów od 2300 do 1140 m. Długość tras: 30 km. Trasy dla początkujących mają długość 6 km, dla średniozaawansowanych w sumie 22 km i dla bardzo zaawansowanych 2 km. Powierzchnia ośrodka wynosi 70 ha.
 
Oto zimowe oblicze bajkowego świata w sercu słoweńskiego alpejskiego świata. Możecie go odkryć  w najbardziej na południowy wschód wysuniętej części masywu Alp. Właśnie tu Alpy są najbliżej Morza Śródziemnego.
 
Więcej o całorocznej ofercie rejonu Bovca możecie znaleźć:
 
ATC KANIN BOVEC – ATC TURIZEM
 
+386 538 96 003
 
Dvor 43, 5230 Bovec, Slovenija
 
kaninski.center@siol.net
 
 
Jeśli zimowy urlop zdecydujecie się spędzić gdzie indziej, warto o Kaninie i rejonie Bovca pamiętać w okresie Wielkanocy i świąt majowych. Tylko tu możliwe jest wszystko: poranne szusy po ośnieżonych stokach i popołudniowa kąpiel w Adriatyku, lub popołudnie na łódce, w kajaku, na rowerze bądź na polu golfowym. Tylko nie zapomnijcie odkryć także kulinarnych smaków tego rejonu!
 
Tekst: Anna i Matjaž Bogacz-Udovč
Zdjęcia: ATC Kanin
Słowenia - piksel


Autor: Peter Fettich
Na narty w Alpy Słoweńskiej
Piękne alpejskie krajobrazy
Raj dla snowboardzistów

Rodzinne wyprawy na narty do Słowenii
Ośrodek narciarski Kanin


Komentarze