Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Kanioning w Słowenii


 
Kanioning - Słowenia
 
Kanioning to rodzaj wspinaczki górskiej, którą odbędziesz wśród malowniczych wodospadów i jaskiń Słowenii. Naturalne kaniony tworzą specjalne szlaki, które przy użyciu różnych technik m.in. pływania, wspinaczki, czy skakania pokonasz wraz z przewodnikiem i specjalistycznym sprzętem. Jest to sport dla osób odważnych, żądnych wrażeń, dla których przeszkody w postaci wodospadów lub jaskiń są ciekawym wyzwaniem. 

Popularne miejsca do uprawiania kanioningu w Słowenii

 
KOZJAK CANYON - zapierający dech w piersiach wodospad w okolicy miejscowości Kobarid (okolice Camp Koren), jeden z najbardziej popularnych kanionów o średniozaawansowanym stopniu trudności w Słowenii. Wysokie skoki, wodne zjeżdżalnie i zjazdy na linach powodują, że Kozjak nie zawiedzie nawet bardziej wymagających osób. Warto dodać, iż ten wodospad jest jednym z najczęściej odwiedzanych w Słowenii.
 
EL SOL CANYON - wspaniały, 60-metrowy wodospad, kończący się głębokim, nieskazitelnie czystym, jasnoniebieskim „basenem”. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz pobyć sam, w otoczeniu zachwycającej przyrody to ten średniozaawansowany kanion będzie doskonałym wyborem.
 
SUŠEC CANYON - idealny dla początkujących, naturalny park wodny w dolinie Soča. Znajduje się tu wiele zjeżdżalni, skoków i zjazdów, a wszystko to w przepięknych szmaragdowych basenach. Kanioning w Sušcu to także świetna alternatywa dla dzieci i rodziny na letnią zabawę podczas wakacji w Słowenii.
 

Ważne informacje na temat kanioningu w Słowenii

Współpracujemy z  firmami oferującymi kanioning w Słowenii. Nasi klienci otrzymują niezbędne wyposażenie i wykwalifikowany personel, by mieć pewność, że twoja wyprawa będzie niezapomnianym, a co najważniejsze bezpiecznym przeżyciem. 
 
Minimalny wiek pozwalający na uczestnictwo w kanioningu to 8 lat. Zajmuje on około 3-4 godzin w zależności od umiejętności członków grupy. Ważną częścią przygotowania przed wyprawą jest szkolenie. Warto pamiętać, by zabrać strój kąpielowy, ręcznik i krem do opalania. Przydatna będzie również sucha odzież na zmianę. 
 
Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w kanioningu, a przy tym podziwiać piękno natury Słowenii -  skontaktuj się z nami.
 
fot.: slovenia.info
 
 
 
 
 
 
 
 
Słowenia - piksel