Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Słowenia bez winiety w drodze do Chorwacji


InformacjeNoclegi w Słowenii

Spis treści:

Jak ominąć autostradę w Słowenii?

Jedziecie samochodem do Chorwacji przez Słowenię od strony Grazu w kierunku Zagrzebia? 15€ za przejazd krótkiego odcinka autostrady wydaję się Państwu zbyt dużym wydatkiem? Za Wami już ponad 700 kilometrów i może dobrze zrobiłby wam odpoczynek w pięknym miejscu? Jeśli na którekolwiek z tych lub podobnych pytań odpowiedzieliście „TAK”, proszę czytajcie dalej. Jeśli Wasza odpowiedź była „NIE”, to i tak zapraszamy do lektury, bo być może zdecydują się Państwo na zjazd z autostrady i podziwianie przepięknych walorów prawdziwej Słowenii.

Słowenia bez winiety, bez stresu i w pięknych okolicach

Sami także chętniej przeznaczamy pieniądze na degustację wina czy dobry obiad niż przejazdy tylko potencjalnie szybszymi drogami. Odkąd podróżują z nami dzieci, to sprawdzone miejsca postojowe (z dobrym jedzeniem, bezpiecznym miejscem do zabaw i wybiegania się) stały się dla nas jeszcze większym priorytetem. Jeśli i Wy myślicie podobnie, to przejeżdżając przez Słowenię nic prostszego, jak wybrać przedstawioną niżej alternatywę i unikając autostrad zjechać do malowniczych zakątków regionu rozciągającego się między Mariborem a Lendawą. To urocza, zielona, przyjazna i do tego ciesząca podniebnie kraina Prlekija!

Proponujemy Państwu trasę: Leibnitz – Bad Radkersburg – Gornja Radgona (kierunek Ljutomer) – Radenci – Hrastje-Mota – Križevci – Ljutomer (cały czas kierunek Središče ob Dravi) – Stročja vas – Hermanci – Vuzmetinci (tu droga odbije w lewo, ale jest tablica na Središče ob Dravi) – Kog (tu dalej cały czas prosto) – Jastrebci – Vitan – Središče ob Dravi (kierunek Čakovec). Dojedziecie nią Państwo do przejścia granicznego, a dalej już przez Trnovec – Gornji Hraščan, gdzie trzeba skręcić w prawo na Varaždinska cesta (kierunek Varaždin), i tam znaleźć wjazd na autostradę: pojechać przez miasto albo skręcić tuż przed miastem na autostradę A4 Varaždin-Zagrzeb.

Nasze propozycje noclegów w Drodze do Chorwacji w pigułce

Booking.com

 

 

 

Termy z ekologicznym i nowoczesnym hotelem

Oczywiście mamy dla Was więcej perełek niż tylko obietnicę pięknych widoków słoweńskich goric, czyli pagórków porośniętych winoroślami. Oprócz odpoczynku dla oczu, uszu oraz nóg (zwłaszcza prawej) polecamy możliwości krajoznawczo-kulinarne czekające na Państwa w tym pięknym regionie. Mogą być one zarówno atrakcją jednodniowego pobytu, jak i krótką wycieczką odpoczynkową w drodze.

Wzdłuż całej proponowanej przez nas trasy znajduje się kilka miejsc szczególnie godnych polecenia. Można w nich: dobrze zjeść, napić się wybornych słoweńskich win, skorzystać z fantastycznej oferty relaksu, poznać fantastycznych ludzi, albo i zwyczajnie odpocząć przed dalszą jazdą. 
 
Pierwszym takim miejscem są Biotermy Mala Nedelja, które prócz całodniowego kąpania w przejrzystych wodach termalnych, sauny i masaży oferują Państwu nocleg w nowym, ekologicznym i nowoczesnym hotelu. A przy okazji zyskacie Państwo dzień lub prawie dwa na zapoznanie się z okolicą i odwiedzenie atrakcji, które ten region oferuje. Do Bioterm Mala Nedelja najłatwiej dojechać trasą: Ljutomer Cezanjovci Radoslavci Mala Nedelja Moravci v Slovenskih Goricah (wszędzie wzdłuż tej trasy znajdują się tabliczki z napisem „Bioterme”).
 

Fantastyczna kuchnia w winnicach Hlebec i Puklavec

Alternatywą noclegową może być nocleg w rekomendowanych przez nas agroturystykach Hlebec i Puklavec, które również leżą w miejscowości Kog. Obie znajdują się na osobnych pagórkach i są przede wszystkim winnicami produkującymi świetne wina, ale od kilku lat z powodzeniem prowadzą także działalność noclegową. W obu przypadkach pokoje są skromne, ale wyremontowane, czyste, z telewizorami i łazienkami. A do tego obie te miejscówki – jak na agroturystyki przystało – oferują swoim gościom arcyświetną, domową i zawsze świeżą kuchnię. Naszym zdaniem lepszego miejsca na tej trasie pod względem jakości jedzenia prawdopodobnie nie ma. Byliśmy, próbowaliśmy i wracamy tam regularnie. Co polecamy? Oczywiście zimną płytę z regionalnymi szynkami, serami i winem, a poza tym – zdajmy się na kucharzy. W obu miejscach kuchnia ma tylko lokalne i sezonowe produkty, więc to, co wpadnie kucharzowi akurat w ręce zawsze będzie świeże. Posiłki kosztują tu od 5 do ok 15 € od osoby.
 
Oczywiście w obu przypadkach są też bogato wyposażone piwniczki z winami, po których oprowadzają sami gospodarze. Wizyta w tych miejscach to także doskonała okazja na zakupy i zabranie kilku butelek złotego lub czerwonego trunku do domu. Kolejnym atutem przemawiającym za noclegiem u Milana Hlebca i Blaža Puklavca to rabaty, jakie otrzymacie na kąpiele w Biotermach - specjalne kupony rabatowe należy zabrać od właścicieli agroturystyk przed wizytą w Biotermach). 
 
Jak tu dojechać? Dla obu agroturystyk są tabliczki w miasteczku Vuzmetinci – kierunek Kog. A w tym miasteczku – do Hlebca na lewo, do Puklavca na prawo (też są tabliczki).
 

A może doskonałe spa i wellness?

Kolejną alternatywą noclegowo-wypoczynkową przy naszej trasie to miejscowość Moravske Toplice z kompleksem wodno-hotelowym Terme 3000. Znajdziemy w nim 4-gwiazdkowy hotel Termal z doskonałą ofertą spa i wellness oraz małe domki, tzw. Panońskie, w Bungalow Tourist Village. W obu przypadkach zatrzymujący się tu goście mają przede wszystkim dostęp do basenów z wodą termalną oraz – wyjątkową w skali całej Słowenii – bogatą ofertę wycieczek rowerowych po zielonym trenie otaczającym kompleks.
 
Ostatnią propozycją wypoczynku przy naszej trasie są Termy Olimia, nieco oddalone od niej, ale wciąż przy granicy z Chorwacją, niedaleko Zagrzebia, a do tego z fantastyczną ofertą spa i wellness. Tamtejsze wellness Orhidelia uchodzi za najbardziej prestiżowy obiekt termalny Słowenii, który w 2009 roku został zakwalifikowany do finałowej jedenastki festiwalu World Architecture Festival w kategorii Holiday. Od 2009 roku nieprzerwanie do dziś szczyci się też corocznymi wyróżnieniami „Najlepszy wellness” w Słowenii w kategorii turystyka hotelowa przyznawanymi zarówno przez komisję ekspertów jak i odwiedzających. 
Życząc udanego wypoczynku i smacznego pozostajemy do mailowej dyspozycji w celu dokonania rezerwacji,

Polecamy artykuł przedstawiający trasę przez zachodnią Słowenię.

Informacje o winietach w Słowenii

Polecane noclegi w drodze do Chorwacji

Biotermy Mala Nedelja

Moravci v Slovenskih goricah 34/b
9243 Mala Nedelja

GPS: N: 46,5147 E: 16,0522

Hotel Bioterme**** symbolizuje zdrowe mieszkanie, oferuje zdrową i ekologiczną żywność oraz przyjemne otoczenie. Zarówno hotel jak i park termalny leżą wśród nieskażonej przyrody, otoczony lasami, trawnikami i pagórkami, na których rozciągają się winnice. Jest jedynym hotelem przyjaznym środowisku na obszarze północno-wschodniej Słowenii. Goście mają tu do dyspozycji ponad 2000 m2 powierzchni basenów.

WYŚLIJ ZAPYTANIE / REZERWUJ

 

Turistična Kmetija Hlebec

Kog 108
2276 Kog

GPS: N: 46,4594 E: 16,2435

Turystyczno-winnicze domostwo Hlebców znajdziemy w miejscowości Kog, na obrzeżu przepięknych Ljutomersko-Ormoških goric, czyli ciągnących się po horyzont pagórków pokrytych winnicami regionu Ljutomer-Ormož. Piękne widoki, fantastyczna kuchnia i piękna, wypełniona po brzegi piwniczka z winami, po której zawsze chętnie oprowadzają swoich Gości gospodarze i wyjątkowi sommelierzy, czyli Milan Hlebec senior i Milan Hlebec junior.

WYŚLIJ ZAPYTANIE / REZERWUJ

 

Turistična Kmetija Puklavec

Zasavci 21
2275 Miklavž pri Ormožu

GPS: N: 46,4546 E: 16,2302

Zapraszamy więc do zapoznania się z rodzinnym charakterem agroturystyki Puklavec, która w swoim starym, rodzinnym i tradycyjnym domu zawsze gości dobry humor oraz przyjemne chwile, które pomaga zatrzymać kropla lub dwie doskonałych białych win. Bo nie jest żadną tajemnicą, że u Puklavców zawsze ugoszczą Was wspaniałymi winami. Dysponuje czterema pokojami (zaprasza do 12 osób), z których każdy ma swoją łazienkę, a z ich okien rozciągają się przyjemne widoki na winnice.

WYŚLIJ ZAPYTANIE / REZERWUJ

 

Terme 3000 - domki

Kranjčeva ulica 12
9226 Moravske Toplice

Tu zapomnisz o swoich troskach i zanurzysz się w czarnej, termalnej wodzie mineralnej w hotelowych basenach lub olbrzymim parku wodnym. Oddasz też swój komfort w ręce doświadczonych ekspertów od wellness, wyruszysz w pyszną podróż odkrywającą smaki lokalnej kuchni lub po prostu pozwolisz oczom wędrować po polach golfowych. W Terme 3000 - Moravske Toplice, urok Prekmurje przejmie wszystkie zmysły!

WYŚLIJ ZAPYTANIE / REZERWUJ

Terme Olimia

Zdraviliška cesta 24
3254 Podčetrtek

GPS: N: 46,1583 E: 15,6069

Rozległy, pięknie położony kompleks zawiera szeroką ofertę pobytów w hotelach, apartamentach i domkach oraz jedną z najlepszych w Słowenii ofert wellness. Jej jakość gwarantuje prestiżowe Wellness Orhidelia z wyjątkowymi programami typu Selfness, atrakcjami wodnymi, szeroką ofertą saun i rozkoszy kulinarnych.

WYŚLIJ ZAPYTANIE / REZERWUJ

Mapa naszej trasy

 

 

 

Tekst:
Anna Bogacz-Udovč, POLSLO, Korekta: visitslovenia.pl

 
Słowenia - piksel