Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Bezpłatna rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie dowiedz się więcej

Artykuły

Wyświetlam: 1 - 8 / 69

Najważniejsze atrakcje Słowenii

Słowenia to niewielki kraj liczący ledwie nieco ponad 20 tys. kilometrów kwadratowych powierzchni i nieco ponad dwa miliony ludności. Mimo to to niewielkie państwo ma czym zaskoczyć. Poniżej przedstawiamy największe atrakcje Słowenii.


czytaj dalej »


Ceny w Słowenii


czytaj dalej »


Planica 2019 - serwis specjalny

Dostępne są już bilety na finał Puchar Świata w skokach narciarskich Planica 2019. Odbędzie się w dniach 21-24 marca 2019. Ceny biletów zaczynają się od 230 zł za dzień. 

więcej informacji...


czytaj dalej »


Glamping w Słowenii

Połączenie hotelowych wygód z naturą i niezależnością, to najnowszy, luksusowy sposób spędzania wakacji pod przysłowiową chmurką. Zjawisko ma już profesjonalne określenie w postaci glampingu, które nabiera jeszcze nowszego znaczenia w Słowenii.

Glamping to stosunkowo nowa moda spędzania wakacji. W wielkim skrócie sprowadza się do zakwaterowania w luksusowo wyposażonych namiotach, których pierwowzory pojawiły się lata temu na afrykańskich safari lub w oferujących podobny, równie wysoki standard kamperach.

Oczywiście najnowszy trend nie umknął uwadze Słoweńcom. Ale nie ma się temu co dziwić. W końcu grubo ponad 10 proc. PKB tego kraju tworzy właśnie branża turystyczna. A do tego Słowenia ma wszystko, co potrzeba do stworzenia najlepszych ofert glampingu – niezwykle dobrze rozwiniętą i b


czytaj dalej »


eXplorer - międzynarodowe obozy letnie dla dzieci i młodzieży

Świetna zabawa i intensywna nauka języka angielskiego


czytaj dalej »


Magiczne ferie zimowe w Logarskiej Dolinie w Słowenii

Czy marzyliście o zimowych feriach w prawdziwie bajkowej scenerii? O alpejskiej dolinie pełnej puszystego, naturalnego śniegu z dogodnym zakwaterowaniem i niebanalną kuchnią?


czytaj dalej »


Jože Plečnik - architekt Lublany

Filozof, grafik, projektant, ale przede wszystkim architekt i urbanista o raz jeden z najbardziej znanych na świecie Słoweńców. Przedstawiamy sylwetkę Jože Plečnika.


czytaj dalej »


Słowenia – otwórz się na nowe

Słowenia to jeden z najmniejszych krajów Unii Europejskiej, ale z bodaj największą ofertą turystyczną spośród wszystkich pozostałych krajów wspólnoty. Na szczególną uwagę zasługuje jej jakość, różnorodność, i fantastyczna dostępność.


czytaj dalej »


Komentarze