Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

2022-09-29

NOWOŚĆ! Aplikacja dla słoweńskich turystów


 

Pieszo lub na rowerze, samemu lub z bliskimi. A Ty w jaki sposób lubisz przemierzać słoweńskie szlaki? Od teraz stanie się to jeszcze prostsze. A to wszystko dzięki specjalnej aplikacji. Poznaj szczegóły.

Wszechobecna cyfryzacja wpłynęła już niemal na każdy aspekt naszego życia. Nic więc dziwnego, że dotarła również do branży turystycznej. Dziś już trudno nam wyobrazić sobie planowanie wyjazdu i samo przebywanie na wakacjach, bez możliwości skorzystania z internetu czy telefonu. Dostęp do urządzeń i sieci daje wiele możliwości i niewątpliwe ułatwia podróżowanie. 

Vipava Valley Outdoor - wybierz trasę na dziś!

Z inicjatywny Organizacji Turystycznej Nova Gorica i Vipava Valley powstała niedawno aplikacja, która umożliwia turystom, ale również okolicznym mieszkańcom odkrywanie pieszych i rowerowych szlaków na terenie Słowenii.

Vipava Valley Outdoor App opracowana została w ramach projektu VIPava, którego celem jest dbanie o środowisko szczególnie w okolicach doliny o tej samej nazwie. Dlatego wszystkie trasy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zwiedzający nie zakłócali naturalnych procesów, a ich obecność nie miał negatywnego wpływu na wybrane gatunki zwierząt i ich siedliska. Partnerami tego przedsięwzięcia były gminy Ajdovščina, Miren-Kostanjevica oraz Nova Gorica.

Dlaczego warto skorzystać z Vipava Valley Outdoor App?

Co znajdziemy w Vipava Valley Outdoor App? Dokładną nawigację online po 22 trasach (które są też uwzględnione w znanej już na całym świecie aplikacji Outdooractive) oraz szczegółowe informacje o każdej z nich. Atrakcje, noclegi, restauracje i inne usługi na szlaku, a zatem wszystko co potrzebne. Mimo to twórcy zapowiadają, że szlaków i dodatkowych funkcji będzie wciąż przybywać.

Stworzenie aplikacji sprawiło, że turyści oprócz dodatkowego narzędzia ułatwiającego zwiedzanie i odpoczynek, otrzymali również kolejny powód, aby na dłużej zatrzymać się w okolicach doliny Vipavy.

 

fot. Naedjezol, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Słowenia - piksel