Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

/
2019-02-07

Hotel Rikli Balance olśniewa po przebudowie


Hotel Rikli - Bled Słowenia

Trwające ponad rok prace remontowe zamieniły stary hotel w prawdziwą perłę w sercu Alp Julijskich. Rikli Balance zachwyca teraz zarówno fantastycznym wykończeniem w drewnie sosny, jak i standardem oferowanych usług.

Były Hotel Golf, czyli obecny Hotel Rikli Balance jest obecnie absolutnie w czołówce najbardziej prestiżowych miejsc pobytowych w dolinie Bohinj. Jest tak za sprawą trwającego ponad rok remontu, który podzielono na dwa etapy. W pierwszym renowacji poddano pokoje hotelowe, a w drugim – wszystkie pomieszczenia wspólne, jak lobby, recepcje, restaurację, czy korytarze. Efekt końcowy zapiera dech w piersiach.

Przede wszystkim odnowiony hotel nawiązuje teraz do bogatej historii uzdrawiania medycyną naturalną, którą rozwijał w tym miejscu i wypromował Arnolda Rikli, założyciel w XIX wieku jednego z pierwszych uzdrowisk naturalnych w Bledzie. Już samo położenie Hotelu Rikli Balance - nad jeziorem Bled i w otoczeniu wysokich sosen – gwarantuje kojące działanie natury i stosowny relaks.

Po zakończonych pracach również wnętrza hotelowe nabrały wyrazistego, bardzo naturalnego charakteru. W wystroju zarówno pokoi, jak i części wspólnych dominuje drewno świerka pospolitego. Jest go bardzo dużo, a do tego umiejętnie jest ono wyeksponowane na jasnych powierzchniach, a także uzupełnione o inne naturalne dodatki. Delikatny zapach świerku jest wyczuwalny w pokojach, a całość sprawia bardzo ładne, delikatne wrażenie.

Zgodnie z dawną, lokalną wiarą, świerk jest w stanie wyciągnąć z organizmu choroby. Igły świerkowe, żywica, bursztyn i olejki eteryczne są więc do dziś używane w naturopatii, a także zabiegach będących w ofercie hotelowego centrum spa & wellness. Jeśli szukasz urlopu połączonego z długimi spacerami po alpejskich lasach, wokół jeziora, albo górskimi szlakami, i generalnie połączenia z naturą, to Hotel Rikli Balance zdecydowanie jest dla Ciebie.

Więcej o Hotelu Rikli Balance przeczytasz tutaj

 

Zapraszamy do kontaktu: info@visitslovenia.pl

 

Słowenia - piksel