?t=js&f=jquery-ui,datepicker-pl,respond,swfobject,slimbox2,main&v=25">
Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Treść strony dostępna jest tylko dla osób, które ukończyły
18 lat.Wina P&F Wineries d.d.

Kolodvorska 11
2270 Ormož 
Slovenia

Tel.: +386 (0)2 741 57 00, +386 (0)2 741 57 25
Fax: +386 (0)2 741 57 12, +386 (0)2 741 57 07
E-mail: info@pfwineries.com

 

 

Winiarnia P&F Jeruzalem Ormož
Najlepszych rzeczy w życiu nie mamy prawa zatrzymać dla siebie, należy je dzielić z innymi. W tym haśle kryje się motto i tradycja Jeruzalem Ormož, winnicy z bogatą tradycją uprawy winorośli i winiarstwa, która idzie krok w krok ze współczesnymi światowymi trendami winiarstwa.
 
Fundament jakości naszych win kryje się w naszym regionie, który jest jednym z najlepszych regionów winnicznym na świecie. Oprócz tego jesteśmy przekonani, że różnicę i jakość tworzą ludzie. Dlatego na przykład nasze winogrona obieramy tylko ręcznie.
 
Gdy po raz pierwszy zobaczą Państwo te rejony, powoli stanie się jasne dlaczego ten region ma potencjał być najlepszym regionem winnicznym na świecie. Zwłaszcza wczesnym rankiem, kiedy słońce dopiero wstaje – znajdziecie tu Państwo misternie urządzone winniczne tarasy, które przechodzą z pagórka na pagórek. Dzięki temu winogrona mają jak najlepszy dostęp do słońca przez cały dzień, dopóty znów nie schowa się ono w objęcia nocy. Tu są idealne warunki dla białego wina: klimat umiarkowanie chłodny w najlepszym wydaniu.
 
46° 28' 19.11 N, 16° 11' 17.30 E
Wyjątkowość winnic widoczna jest nawet z satelity. W aplikacji Google Earth proszę wybrać współrzędne 46° 28' 19.11 N, 16° 11' 17.30 E: tarasy będą widoczne jako zielona granica, która otacza pagórki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że współrzędne naszego regionu mają tę samą wysokość nad poziomem morza co Burgundia we Francji i podobną do Nowej Zelandii – skąd pochodzą najznakomitsze białe gatunki.
 
Historia rodziny winiarzy Puklavec zaczyna się w latach trzydziestych dwudziestego wieku, gdy nestor Martin Puklavec staje się sekretarzem Izby winiarskiej. To on w latach 50-tych i 60-tych był siłą napędową przy budowie dzisiejszej winiarni. To właśnie jego trudowi należy przypisać zasługę za to, że region rozwinął się w jeden z najlepszych regionów winnicznych na świecie. W roku 2009 sztafetę przejął Vladimir; z Izbą winiarską pragną kontynuować wizję ojca – razem stwarzać najlepsze wina.
 
Bardzo chętnie współpracujemy z ludźmi, którzy charakteryzują się takim samym powołaniem, pasją i umiejętnością. W taki sposób staramy się wyhodować i stworzyć jeszcze lepsze i smaczniejsze wina a tym samym umożliwić jak największej liczbie osób ich smakowanie.
 
Obecnie winiarnia w Ormožu jest jedną z najbardziej współcześnie wyposażonych winiarni w Europie a od roku 2009 wciąż podąża za najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Nasz główny enolog, Mitja Herga, mówi, że nie mamy już więcej wymówek by nie tworzyć wyśmienitych win.
Odwiedźcie nas i się przekonajcie!
 
Poznajcie Państwo nasze wina i nas!

 

Informacje o możliwości noclegów w naszym obiekcie - Pałac Jeruzalem.

Zarezerwuj noclegŠipon
Šipon
Białe → Wytrawne
Beli pinot
Beli pinot
Białe → Wytrawne
Brut
Brut
Musujące → Wytrawne
Chardonnay
Chardonnay
Białe → Wytrawne
Laški rizling
Laški rizling
Białe → Wytrawne
Muškatna penina
Muškatna penina
Musujące → Pół słodkie
Renski rizling
Renski rizling
Białe → Pół wytrawne
Rosé
Rosé
Różowe → Wytrawne
Rumeni muškat
Rumeni muškat
Białe → Pół słodkie
Sauvignon
Sauvignon
Białe → Wytrawne
Sec
Sec
Musujące → Pół wytrawne
Sivi pinot
Sivi pinot
Białe → Wytrawne
Terase
Terase
Białe → Pół wytrawne
Traminec
Traminec
Białe → Pół słodkie