Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź


Inne ośrodki narciarskie w słoweńskich Alpach - Narty w Słowenii

Vogel – tu jest jak w bajce. Tak reklamuje się ośrodek narciarski i prawdopodobnie daleko od prawdy nie jest. VOGEL SKI CENTER położony jest wysoko nad przepięknym jeziorem Bohinj, w sercu chronionego Parku Narodowego Triglav (Triglavski narodni park). Początki zimowego ośrodka sportowego sięgają roku 1964. Kolejka gondolowa została odnowiona w 2001 roku i może przewieźć 950 osób na godzinę. Startuje z doliny, blisko jeziora Bohinj, które w czasie pobytu w Słowenii warto zobaczyć o każdej porze roku, na wysokość 1535 m. Stąd rozciąga się panorama bajecznego krajobrazu - od szczytów Parku Triglav aż do Alp Kamnickich.

SPRAWDŹ OFERTĘ MAP OKOLIC VOGLA W NASZYM SKLEPIE >


Sezon narciarski na Voglu trwa od grudnia do połowy kwietnia. Wysokogórskie krajobrazy i wspaniałe widoki dodają ośrodkowi szczególnego uroku. Wydawałoby się, że usytuowanie sprawi, że będzie ośrodkiem dla narciarzy zaawansowanych, wymagających, a Vogel stał się ośrodkiem dla wszystkich, niezależnie od umiejętności. Trasy są bardzo dobrze przygotowane. Nawet amatorzy biegu na nartach znajdą tu przygotowaną specjalnie dla siebie krótszą trasę, na której mogą biegać dowolną techniką.


Narty w Słowenii sezon 2023/2024 - oferta specjalna

Zadzwoń 52 321 49 87 napisz info@visitslovenia.pl

lub prześlij zapytanie przez formularz


Vogel jest jednym z niewielu ośrodków narciarskich gdzie możliwa jest jazda na naturalnym śniegu aż do połowy kwietnia. Dzięki wyjątkowemu położeniu pierwszego przęsła szczytów oddzielającego Alpy od Adriatyku spada tu o wiele więcej śniegu niż na podobnych nadmorskich wysokościach w innych częściach Alp. Ośrodek wysokogórski i niepowtarzalne widoki – położenie nad jeziorem w parku krajobrazowym, bardzo dużo słońca, krajobrazy i panoramy, ładnie położone i zadbane trasy wszystko to jakby dopełnia rozkosz jazdy i daje niezapomniane wrażenia. Dla tych, którzy umiejętności mają wystarczające, przygotowano możliwość jazdy poza wyznaczonymi trasami, ale tylko, kiedy warunki atmosferyczne na to pozwalają. Więcej o tym na stronie: www.slo-skiing.net 


Więcej informacji o Voglu na naszym blogu >


Oprócz pięknie położonych i dobrze prowadzonych tras Vogel oferuje także szkołę narciarską, wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego, przedszkole na śniegu, pełen adrenaliny zjazd w dolinę ze spadochronem we dwoje. Różnorodność atrakcji dopełnia szeroka gama ofert gastronomicznych i noclegowych.

 
Kolejka na Vogel działa cały rok, więc jest to doskonałe miejsce na wycieczkę, plener, chwilę odpoczynku na łonie natury.
Na Voglu swój skrawek zimowych radości znajdą także dzieci. Park dla nich znajduje się tuż przy zejściu z górnej stacji kolejki. Mają tam do dyspozycji dwie trasy (60 m i 20 m) oraz karuzelę na nartach, z której mogą korzystać zwłaszcza ci, którzy na nartach stoją po raz pierwszy. Z karuzeli mogą korzystać także ci, którzy na nartach nie jeżdżą – otrzymują specjalne poduszki. Rodzice natomiast swoje pociechy mogą obserwować z tarasu restauracji Viharnik, która znajduje się tuż obok górniej stacji kolejki. I jeszcze jedna miła niespodzianka – na Voglu jazda na nartach w parku dla dzieci jest bezpłatna!
 
Trasy narciarskie ośrodka rozpościerają się pomiędzy 569 a 1800 m nad poziomem morza. Jego powierzchnia to 78 ha. Posiada kolejkę kabinową, 4 wyciągi i 4 wyciągi dwukrzesełkowe. Wydajność kolejek to 7240 osób na godzinę.
  • Trasy średnio trudne: 14 km
  • Trasy łatwe: 4 km
  • Trasy biegowe: 8 km
 
Oferta dodatkowa
Oprócz przedszkola na śniegu, serwisu i wypożyczalni sprzętu Vogel oferuje także trasę dla snowboardzistów, zjazdy nocą (należy się umówić), zjazdy okrężne z przewodnikiem oraz trasy saneczkowe. Specjalny autobus dla narciarzy, który kursuje między hotelami miasteczek Bohinj i Bled a dolną stacją wyciągów, dowozi również narciarzy z Lublany. Istnieje także możliwość skoku ze spadochronem we dwoje.
 
 
tekst: Anna i Matjaž Bogacz-Udovč
Słowenia - piksel