Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Kranjska Gora (Planica)


Inne ośrodki narciarskie w słoweńskich Alpach - Narty w Słowenii

Kranjska Gora to całoroczny ośrodek turystyczny w północnozachodniej Słowenii, choć jego południowa część sięga aż Parku Narodowego Triglav (Triglavski Narodni Park). Rozciąga się stąd przepiękny widok na kamienne szczyty Alp Julijskich, lasy sięgające daleko w horyzont, a wśród nich – trasy narciarskie.

Cały ten krajobraz jest jednym wielkim zaproszeniem dla piechurów, alpinistów, rowerzystów, a w zimie dla narciarzy. Zresztą głównym atutem miasteczka Kranjska Gora są właśnie trasy narciarskie. Rozciągają się one od miejscowości Planica i Podkoren, aż po zbocza szczytu Vitranc.

Łącznie Kranjska Gora oferuje 20 km tras narciarskich, z czego:

  • trasy niebieskie to 10 km

  • trasy czerwone to 8 km

  • trasy czarne to 2 km.

Całość obsługuje 13 wyciągów i 6 kolejek krzesełkowych. Większość tras narciarskich (około 85 proc.) jest dodatkowo zaśnieżana, dzięki czemu oferują bardzo dobre warunki dla amatorów białego szaleństwa w trakcie całego sezonu. A ponieważ znajdują się w pobliżu drogi szybkiego ruchu, to dostęp do nich jest banalnie prosty. W tym ośrodku znajdą coś dla siebie zarówno początkujący, jak i zaawansowani sportowcy, a także rodziny z małymi dziećmi.


Narty w Słowenii sezon 2023/2024 - oferta specjalna

Zadzwoń 52 321 49 87 napisz info@visitslovenia.pl

lub prześlij zapytanie przez formularz


I właśnie dla najmłodszych gości ośrodek Kranjska Gora przygotował szereg dodatkowych atrakcji. Dzięki nim maluchy mogą w pełni cieszyć się zimą i czerpać z niej pełnymi garściami. Mogą jeździć na sankach, a przestrzeń do jazdy na nartach została specjalnie ogrodzona i zabezpieczona. W tym małym centrum dziecięcej zabawy znajdują się trasy, bramki i figury popularnych postaci z dziecięcych bajek.

Oprócz ogrodzonego centrum zabaw dla dzieci ośrodek dysponuje także specjalnym parkiem nauki jazdy, nawet tych dla najmłodszych dzieci. Wyszkoleni instruktorzy – jazdy na nartach i snowboardzie – podnoszą w nim umiejętności młodych adeptów poprzez naukę i zabawę.

Jest też lodowa wioska (Eskimska vas), która daje możliwość niecodziennej przygody ze śniegiem. Można w niej pograć w śnieżnego golfa, zbudować własne iglo, wybrać się z przewodnikiem na pieszą wycieczkę na rakietach śnieżnych, spróbować narciarstwa biegowego, biathlonu, albo po prostu pojeździć na sankach. Do wioski można zajrzeć w przerwie między zjazdami, wieczorem, albo spędzić w niej cały dzień organizując na przykład dziecku urodzinowe party.

Dodatkową atrakcją śnieżnego parku w Kranjskiej Gorze jest możliwość nocnych jazd na nartach. W sezonie 2018/2019 dostępne i oświetlone były trzy trasy: Dolenčev Rut, Kekec i Velika Mojca, a nocne jazdy na nich odbywały się codziennie, w godz. 19-22.

Oczywiście, jak na porządny ośrodek narciarski przystało również w Kranjskiej Gorze znajdziemy wypożyczalnie wszystkiego, co do zabawy na śniegu jest potrzebne. A do wyboru jest aż pięć wypożyczalni. No i równie szeroka jest oferta gastronomiczna. Praktycznie każdy lokal zachęca do zdjęcia kijków z rąk, chwycenia za kubek z czymś rozgrzewającym i do chwili relaksu na śnieżnej plaży w promieniach słońca.

Lokalną ciekawostkę stanowi Dom Liznjekskansen z tradycyjnie wyposażonym domostwem chłopskim.

 

Zachęcamy do konaktu: info@visitslovenia.pl (odpowiadamy w ciągu 24h)

zdjęcia: RTC Žičnice, Kranjska Gora

 

Dojazd:

  • samochód - Lublana 90 km,
  • pociąg - najbliższa stacja – Jesenice (23 km),
  • autobus - połączenie z Lublaną, Rateče i Jesenice.

Słowenia - piksel

Kranjska Gora stok
Kranjska Gora wyciąg