Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Noclegi Kemping Koren Kobarid

Kategoria: Kategoria hotelu / obiektu noclegowego
Adres: Ladra 1b, Kobarid
Rodzaj: Camping
Tel: +48 52 321 49 87 (8:00 - 20:00)
Email:
Rezerwacja w języku polskim


  • Dolina Soczy
  • Kemping wśród zieleni
  • Glamping Słowenia
  • Glamping Kemping Koren
  • Glamping Kemping Koren
  • Plan Kempingu Koren
  • Rzeka Socza
  • Kemping Koren

InformacjeMapa

W niezwykłym miejscu, na tarasach porośniętych lasem, bezpośrednio nad rzeką Soča, znajduje się jeden z najpiękniej położonych kempingów w Słowenii. Kemping Koren Kobarid **** jest jedynym czterogwiazdkowym kempingiem w tej części Doliny Soczy. Może przyjąć 280 gości na campingu i 36 gości w domkach ekologicznych. Ma on długą tradycję w ekoturystyce i był jednym z pierwszych kempingów w Słowenii, które otrzymały EU Ecolabel - europejski certyfikat turystyki ekologicznej. Kemping jest otwarty przez cały rok, w tym samym czasie można również przebywać w domkach ekologicznych.

Przewodnik Cool Camping Europa umieścił kemping Koren na liście 20 najlepszych miejsc w Europie do biwakowania w otoczeniu przyrody. Kemping poleca również największy europejski przewodnik ADAC, a także renomowany brytyjski przewodnik po kempingach Alan Rogers, który wskazał Koren jako zwycięzcę Rented Accommodation Award 2010 ze względu na najwyższej jakości zakwaterowanie w domkach.

Drugi dom dla współczesnych poszukiwaczy przygód

Kemping znajduje się na lewym brzegu rzeki Soča, niedaleko Kobarid, gdzie szmaragdowo-zielona rzeka Soča wypływa z wąskiego wąwozu, zwalnia na pięknym białym żwirowym brzegu i meandruje przez dolinę. Soča wypływa w sercu Alp Julijskich i ze względu na swój górny strumień uznawana jest za jedną z pięciu najlepiej zachowanych naturalnie rzek w Alpach.

To świetne miejsce dla tych, którzy chcą poczuć adrenalinę w powietrzu, na bystrzach dzikiej rzeki lub na pobliskich naturalnych ściankach wspinaczkowych. Ci, którzy wolą spokój dziewiczej przyrody, mogą cieszyć się urokami wycieczek pieszych, rowerowych lub wędkowania.

Wypoczynkowi sprzyja też lokalny mikroklimat. W najgorętsze dni kemping Koren Kobarid oferuje przyjemne orzeźwienie i liczne możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu dla młodszych i starszych.

W bezpośrednim sąsiedztwie kempingu rzeka Soča utworzyła krótki, ale malowniczy kanion, są też piękne żwirowe brzegi, wodospady potoku Kozjak. Ciekawostkę w okolicy stanowi odnowiona linia frontu z czasów I wojny światowej. Niedaleko, w Kobarid, można odwiedzić Muzeum Pierwszej Wojny Światowej, które uchodzi za jedno z najlepszych muzeów w Europie.

Glamping Słownia

GLAMPING 

Dla preferujących wyjątkowy komfort i kontakt z naturą w ofercie Kempingu Koren znalazł się glamping, Do dyspozycji gości są dwa typy domków glampingowych (LILIJA  i BIVAK)

LILIJA (LUSHNA)

To drewniany dom dla dwóch osób. Znajduje się w nim podwójne łóżko, prysznic, toaleta i mała kuchnia. Innowacyjny design sprawia, że jest to bardzo funkcjonalna przestrzeń.

Szczególnym walorem domku jest panoramiczna szklana ściana, przez którą można podziwiać widok na okolicę bezpośrednio z łóżka. Dom jest ocieplony i ogrzewany, zbudowany z naturalnych materiałów i przystosowany do wynajęcia o każdej porze roku. Przy nim znajduje się duży drewniany taras.

BIVAK

W małym drewnianym domku typu glamping BIVAK (2 + 1) znajduje się podwójne łóżko z dostawką na kanapie. Wyjątkowym walorem tego drewnianego domu jest świetlik dachowy, przez który można obserwować rozgwieżdżone niebo.

Eko domki

Dla wszystkich, którzy wolą solidny dach nad głową, w 2009 roku udostępniono sześć drewnianych domków ekologicznych. Piękne drewniane dwupiętrowe obiekty o powierzchni 100 metrów kwadratowych położone są na tarasach zaledwie kilka kroków od recepcji. Każdy domek przyjmuje do 6 osób (4 + 2), a w dwóch z nich również zwierzęta domowe.

Na parterze znajduje się hol wejściowy, w którym można przechowywać sprzęt sportowy, duży salon z kanapą (dostawka dla dwóch osób), telewizor, kącik jadalny oraz podręczna kuchnia z całym niezbędnym wyposażeniem i lodówką. Na parterze znajduje się również łazienka z prysznicem. Na piętrze są dwie sypialnie, w każdej zaś dwa bardzo wygodne łóżka (o długości 2,10 m), które można przekształcić w łoże małżeńskie. W domkach dostępny jest bezpłatny internet bezprzewodowy.

Pobyt w domkach eco jest szczególnie komfortowy ze względu na ciepło drewna, które stwarza w pomieszczeniach optymalny klimat. Naturalny materiał pobiera nadmiar wilgoci z powietrza lub oddaje ją, gdy powietrze w pomieszczeniu jest zbyt suche. Drewniane ściany pokryte są wyłącznie olejem, a podłoga w pokojach woskowana i pokryta olejem lnianym, dzięki czemu drewno zachowuje całą swój naturalny charakter. Wokół domków znajdują się kwietniki i trawniki, po których prowadzą kamienne ścieżki. 

Kemping w górach

Kampery i przyczepy

Goście przyjeżdżający na kemping kamperem lub przyczepą kempingową mogą korzystać z kempingu w strefach A, B i C. Sześć stanowisk w strefie C zapewnia pełną obsługę: posiadają przyłącza elektryczne, kanalizacyjne i wodne. Na terenie campingu w pomieszczeniach sanitarnych przy recepcji znajduje się toaleta chemiczna, a w strefie D przy ściance wspinaczkowej strefa poboru świeżej wody i odpływu ścieków.

Kamper lub przyczepę kempingową można również zaparkować również w strefie E. Dostępne są tam punkty podłączenia elektrycznego, sanitariaty i miejsca na ognisko.

Pole namiotowe

Do dyspozycji gości jest świetnie przygotowane pole namiotowe. Strefy A, B i C są bardziej odpowiednie dla większych namiotów,. Tutaj również znajdują się miejsca do grillowania i ogniska.

Ci, którzy uwielbiają spędzać dłuższe wakacje w namiotach, z pewnością będą się dobrze bawić w Strefie D, ponieważ dostępnych jest tam kilka tarasów, a do miejsc nie można dojechać samochodem. Tarasy są różnej wielkości, niektóre z nich pomieszczą tylko jeden namiot. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się specjalne zadaszone miejsce piknikowe, na którym można rozpalić ognisko. W bezpośrednim sąsiedztwie Strefy D znajduje się również parking.

Strefa E ma również swój szczególny urok, ponieważ znajduje się w całości w lesie, a jej górna część graniczy z trawiastą polaną. Przeznaczony jest do namiotów, a także kamperów i przyczep kempingowych. Dostępne są przyłącza elektryczne i miejsca na ognisko.