Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Noclegi Apartmaji Petrič Marjetica&Vojko, Vojko Petrič

Adres: Letoviška pot 1, 6000 Koper
Rodzaj: Apartamenty
Tel: +48 52 321 49 87 (8:00 - 20:00)
Email:
Rezerwacja w języku polskim


  • Apartmaji Petrič Marjetica&Vojko
  • Apartmaji Petrič Marjetica&Vojko - okolica
  • Apartmaji Petrič Marjetica&Vojko - okolica
  • Apartmaji Petrič Marjetica&Vojko
  • Apartmaji Petrič Marjetica&Vojko - z zewnątrz
  • Apartmaji Petrič Marjetica&Vojko
  • Apartmaji Petrič Marjetica&Vojko - z zewnątrz
  • Apartmaji Petrič Marjetica&Vojko
  • Apartmaji Petrič Marjetica&Vojko
  • Apartmaji Petrič Marjetica&Vojko

InformacjeMapa

Apartamenty Vojko Petrič usytuowane są w idealnej lokacji- w tak zwanej Žusternie, oddalonej zaledwie kilometr od centrum miasta Koper. Odległość apartamentu od morza wynosi zaledwie 100m! W takiej również odległości położony jest basen, który znajduje się w obiekcie plażowym, klub kajakowy oraz windsurfing. Obok apartamentów jest Hotel Žusterna, termy oraz kryty basen. Do centrum miasta Koper prowadzi deptak wzdłuż morza, gdzie znajdują się również ławki z których można podziwiać zachód oraz wschód słońca. Deptak jest również trasą rowerową, która jest bardzo dobrze oświetlona i przystosowana dla rowerzystów oraz spacerowiczów.

Koper jest miastem portowym leżącym w Słowenii nad Adriatykiem – stolica weneckiej Istrii. Miasto znajduje się na półwyspie Istria, ok. 20 km od Triestu. Składa się z zabytkowego centrum położonego na półwyspie oraz z nowych osiedli mieszkaniowych znajdujących się na otaczających wzgórzach, m.in. Semedela/Semedella oraz Žusterna/Giusterna.

Miasto Koper jest specyficznym historycznym miastem, w którym znajdują się budowle w wenecjańskim stylu. Ze względu na tradycyjną obecność ludności włoskiej, w gminie Koper obowiązuje pełna dwujęzyczność w życiu publicznym. Językami urzędowymi są słoweński i włoski.

Klimat:

Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, w czasie gorących dni możecie państwo spokojnie odetchnąć i relaksować się przy orzeźwiającym powiewie wiatru- tak zwanego Maestrala, który wieje z nad morza, ma specyficzny morski zapach oraz delikatny powiew.

Wyposażenie apartamentów:

Apartamenty są całkowicie wyposażone oraz klimatyzowane. Każdy posiada telewizję, internet bezprzewodowy, pralkę oraz zmywarkę. Zadbano o miejsce parkingowe, które znajduje się tuż obok posesji.  

Apartamenty są otoczone pięknym ogrodem wraz z placem zabaw dla dzieci, oraz miejscem do przygotowania posiłków na grilla. Niesamowity widok z ogrodu na morze dodatkowo podkreśla urok tego miejsca. 

Podstawowe warunki pobytu:

- Apartament jest do dyspozycji w dzień przyjazdu od godziny 13:00, natomiast prosi się o jego opuszczenie do godziny 10:00 rano.

- Zapłata w gotówce ( w EURO) w czasie przybycia za cały pobyt, bądź po uzgodnieniu

Dodatkowe atrakcje:

- Oferujemy wypożyczenie rowerów, które są bardzo ważnym elementem, gdyż pomorze słoweńskie jest doskonałym miejsce dla rowerzystów

- Dodatkowo posiadamy 12- metrowy jacht, na który z miłą chęcią zaprosimy państwa  na krótką wycieczkę ukazującą uroki słoweńskiego wybrzeża

Ciekawe wycieczki jednodniowe:

- nadmorskie miasteczka:

Piran - miasto leżące na półwyspie o tej samej nazwie. Miasteczko przypomina swoją architekturą włoską Wenecję. W przeszłości było wenecką twierdzą na wybrzeżu Istrii. Z tego okresu pochodzi większość zabudowy, a także imponujące, średniowieczne mury, oddzielające miasto od reszty lądu.

Portorože - jest typowym nadmorskim kurortem, miasto otacza rozległa, czysta piaszczysta plaża, jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią nocne życie. Wśród innych atrakcji znajduje się tu jedno z największych kasyn w Europie.

Koper - stolica weneckiej Istrii.

- Kras - jest uznawany za najpiękniejszy podziemny zakątek naszej planety. Wapienny płaskowyż, rozciągający się od Novej Goricy do granicy z Chorwacją na południowym wschodzie, do Zatoki Triesteńskiej na zachodzie i do Vipavskiej Doliny na wschodzie. Zwiedzanie Postojskiej (Postojnska jama) i Škocjanskiej (Škocjanske jame) jaskini (wpisana w UNESCO- listę światowych dziedzictw) oraz Lipicę (stadnina koni)

- Lipica – stadnina konna wraz z polem golfowym- oddalona około 25 km

- Lublana – stolica Słowenii, oddalona zaledwie 110 km od Kopra, zdecydowanie polecamy spacer po starym mieście

- Trst (Włochy)- portowe miasto w północno-wschodnich Włoszech, nad Morzem Adriatyckim. Miasto jest na wyciągnięcie ręki zaledwie 5 km od Kopru

- Wenecja – oddalona 180 km od Kopra, to jest około dwie godziny samochodem bądź z katamaranem „Prince of Venice” ( z Izoli 2 godziny jazdy)