Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

2023-02-02

Słowenia w najpopularniejszych światowych mediach


Słowenia, nazywana też Zielonym Sercem Europy, to kierunek coraz chętniej wybierany przez turystów. Dbałość o naturę, kulturę, tradycję, wyraźnie dostrzegalne praktyki proekologiczne i niesamowite atrakcje oraz miejsca znajdujące się na terenie tego kraju sprawiły, że jego temat stał się ostatnio naprawdę popularny w światowych mediach.

Best of the World 2023 National Geographic

Pionier Europy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju tak określono Słowenię w jednym z najbardziej znanych na świecie amerykańskich czasopism. Nieoczywiste połączenie bliskości natury z lokalnymi specjałami oraz aktywnością fizyczną zapewniły Słowenii wyróżnienie w kategorii Przyroda na liście 25 najlepszych miejsc na świecie - Best of the World 2023. Szczególną uwagę czytelników zwrócono na trasę dla smakoszy.

Condé Nast Traveller i Le Monde

Ekskluzywny magazyn podróżniczy Condé Nast Traveller umieścił Jezioro Bohinj na liście 36 najpiękniejszych jezior na świecie. Akwen jest częścią Parku Narodowego Triglav. Znajduje się w otoczeniu szczytów Alp Julijskich. Jego piękno o każdej porze roku doceniono także we francuskim dzienniku Le Monde.

Forbes

Według magazynu Forbes Słowenia jest jednym z 12 miejsc na świecie, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. W publikacjach określa się ją leśnym rajem na Ziemi.

The Telegraph

Miesiąc miodowy byłego brytyjskiego premiera Borisa Johnsona i jego żony Carrie w Słowenii wzbudził duże zainteresowanie zagranicznych mediów. Dziennik The Telegraph przedstawił kraj jako idealne miejsce na romantyczny wypad. W artykule wyróżniono Willę Planinka, w której zatrzymała się para i Jaskinię Postojną. Doceniono też możliwość przeżycia pieszych, rowerowych i gastronomicznych przygód.

Wanderlust

Największy słoweński karnawał w Ptuj zachwycił autorów magazynu podróżniczego Wanderlust, którzy zdecydowali się umieścić Kurentovanje wśród 20 najlepszych zimowych doświadczeń na świecie.

To nie pierwszy raz, kiedy Słowenia zwróciła na siebie uwagę międzynarodowych mediów. O jej potencjale turystycznym pisano już w poprzednich latach. Mamy nadzieję, że rosnąca popularność przełoży się na liczbę odwiedzin kraju, w którym tak wiele jeszcze zostało do odkrycia. 

źródło zdjęcia: depositphotos.com

Słowenia - piksel