Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

2022-11-21

Słowenia w TOP 5 destynacji 2022 roku według przewodnika Lonely Planet


Piran na okładce międzynarodowego przewodnika turystycznego Lonely Planet. A sama Słowenia w ścisłej czołówce podróżniczych destynacji. Poznaj najpiękniejsze miejsca oraz najlepsze atrakcje i daj się oczarować urokowi tego przyjaznemu naturze krajowi. 

Słowenia cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem światowych mediów turystycznych. Wynika to głównie z jej proekologicznych inicjatyw, gastronomii na najwyższym poziomie, a także skarbów przyrody i kultury

Nie bez znaczenia pozostają także liczne międzynarodowe nagrody takie jak European Destination of Excellence, oznaczenia Michelin czy punkty umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, dzięki którym o Słowenii naprawdę wiele się mówi.

Słowenia w przewodniku Lonely Planet 2022

W Lonely Planet napisano o niej: Gdyby jednym słowem można byłoby opisać Słowenię, byłaby to zieleń - dosłownie i w przenośni. To nie pierwszy raz kiedy któryś z regionów tego wyjątkowego kraju pojawił się w popularnym przewodniku. Wcześniej były to chociażby Alpy Julijskie, Dolinę Vipava czy Bled.

Słowenia znalazła się na 5. miejscu na liście dziesięciu najlepszych destynacji na świecie. Dodatkowym wyróżnieniem jest fakt, umieszczenia krajobrazu Piranu na samej okładce przewodnika. 

Zrównoważony rozwój w Słowenii

Ten niewielki kraj w sercu Europy dbał o ekologię jeszcze zanim zrównoważony rozwój stał się czymś powszechnym. Słoweńcy od wieków wiedzą, jak współistnieć z naturą i jej prawami, dlatego odpowiedzialność za środowisko i tradycję mają we krwi. Jeśli ktoś pragnie zaznać prawdziwej bliskości z naturą w czasie pieszych wycieczek, jazdy rowerem czy posiłku na łonie natury - to tylko tam!

Zobacz także: Nowy słoweński szlak dla smakoszy

Istnieje niezliczona ilość powodów, aby odwiedzić Słowenię. To niesamowite móc cieszyć się górami, morzem, winnymi wzgórzami i rozległymi zielonymi lasami na tak małym obszarze. Tego po prostu trzeba doświadczyć!


 

Słowenia - piksel