Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

2022-11-03

Relaksacyjna wycieczka po słoweńskim lesie


Uwielbiasz przebywać w otoczeniu przyrody? Leśne spacery to jedna z Twoich ulubionych aktywności? Wybierz się na wycieczkę po słoweńskim lesie w okolicy Bohinj w towarzystwie przewodnika i cudownych odgłosów natury.

Nic dziwnego, że w świecie, w którym każda wolna chwila jest na wagę złota, turyści coraz częściej szukają oryginalnych sposobów na jej spędzenie. Chcą zwiedzać i poznawać miejsca, które zostaną w ich pamięci na długo. Wielu z nich decyduje się na wybór wycieczek i innych przyjemności, które odbywają się głównie na łonie natury. Obecny trend zauważalny jest w ofertach zajmujących się turystyką organizacji oraz biur podróży.  

Wsłuchaj się w melodię lasu

The Melody of the Forest to kolejna wyjątkowa atrakcja, która dołączyła do listy Slovenia Unique Experience. W trakcie jej trwania można zrelaksować się przy dźwiękach natury, zwierząt i szumiących drzew. Co odróżnia ją od zwykłego spaceru po lesie?

Głównym punktem wycieczki jest zetknięcie się uczestników z jednym z największych skarbów przyrody Słowenii, nazywanym złotem Pokljuka, czyli drewnem rezonansowym. Ten gatunek drzewa jest często wykorzystywany do produkcji instrumentów muzycznych, a także wyciszających pomieszczenia podłóg, ponieważ charakteryzuje go równomierne rozłożenie słojów oraz zdolność do współbrzmienia.

Pozostałe dziedzictwo kulturowe i naturalne okolic Bohinj pomogą poznać w trakcie tej atrakcji przewodnicy Maja i Grega Šilc. Maja jest córką leśniczego Zdravko Cesara i jedną z niewielu osób, które potrafią rozpoznać drzewo rezonansowe. 


Słoweńska przyroda wciąż nie przestaje zaskakiwać. Znaleźć możemy tam prawdziwe cuda natury, które trudno zobaczyć gdzieś indziej. 

Słowenia - piksel