Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

2022-09-21

Najpopularniejsze miejsca spotkań w słoweńskich miastach


Koper w Slowenii - miejsca spotkan

Wybierasz się Lublany, Kopru, Ptuju lub innego miasta w Słowenii? Sprawdź, których miejsc nie może zabraknąć w Twoim planie oraz których wydarzeń nie możesz pominąć będąc tam w sezonie letnim.

Czy jesteś jedną z tych osób, które zaraz po przybyciu na miejsce, pytają gdzie znajduje się najbliższa atrakcja? W słoweńskich miastach z pewnością ich nie zabraknie. Które z nich warto odwiedzić?

Lublana

Trudno o lepsze miejsce do zwiedzania i odpoczynku niż sama stolica. Lublana to miasto, w którym nie można się nudzić. Jednym z najczęściej odwiedzanych lokalizacji jest położony w samym centrum Plac Prešeren oraz liczne bary i puby znajdujące się obok płynącej nieopodal rzeki Ljubljanicy.

Będąc w tych okolicach, nie można też zapomnieć o odwiedzeniu zabytkowych hal targowych na rynku, spróbowaniu tam przysmaków z całego świata przygotowywanych przez słoweńskich szefów kuchni czy przejścia przez Potrójny Most. Do chętnie uczęszczanych miejsc należy także Špica i największy park w stolicy - Tivoli

Maribor

W drugim co do wielkości mieście Słowenii warto przespacerować się przez najbardziej ruchliwą dzielnicę Lent i równie gwarną ulicę Poštną. Można tam natrafić na znakomite restauracje i winiarnie a czasami również na koncerty i festiwale.

Kranj i Celje

W Kranj znajduje się godna polecenia wystawa Layer House oraz zamek Khislstein. Całkiem sporo atrakcji czeka też na turystów na starym mieście. Podobnie zresztą jak w Celje, gdzie oprócz zamku warto odwiedzić też tamtejszą plażę.

Koper

Tito Square to jedno z najbardziej znanych miejsc w Koprze. To właśnie tutaj odbywają się wydarzenia takie jak targ kulinarny Altroke czy koncerty muzyczne. Innym popularnym miejscem spotkań jest w tej części kraju Taverna i Park Halvaty. Miłośnicy wodnych zabaw powinni odwiedzić tam Aquapark Žusterna.

Piran i Portorož

Jeśli niezapomniany nadmorski klimat, to tylko tam! Riwiera Portorož to centrum życia towarzyskiego. Sercem Piran jest natomiast Plac Tartini z imponującymi budynkami weneckimi, w których znajdują się muzea, kawiarnie i restauracje. 

Zobacz także najciekawsze miejsca w Rodovljica, Ptuj, Nova Gorica i Novo Mesto.

Oferta turystyczna słoweńskich miast jest naprawdę zróżnicowana. Zarówno dusze towarzystwa, miłośnicy historii, jak i zwolennicy spędzania czasu na świeżym powietrzu z pewnością znajdą tam coś dla siebie.

 
Słowenia - piksel