Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

2022-07-20

Najpopularniejsze miejsca noclegowe na wakacje 2022 w Słowenii


Słoweńskie miejscowości i kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie. Niektórzy turyści obrali sobie ten kraj za cel wakacyjnej podróży, inni zaś zatrzymują się tam po drodze na krótki odpoczynek. A rodzaj noclegu przez nich wybierany, jest zazwyczaj ściśle uzależniony od ich preferencji oraz budżetu. Warto więc przed podróżą rozważyć kilka opcji.

Turyści krajowi i zagraniczni

Z najnowszych danych Słoweńskiego Urzędu Statystycznego wynika, że już przed sezonem wakacyjnym 2022 wypoczywało tam około 8 razy więcej osób niż przed rokiem, kiedy to już część obostrzeń została zniesiona.

57% wszystkich rezerwacji dokonali turyści zagraniczni (głównie z Austrii, Niemiec i Włoch), jednak ich liczba w stosunku do rekordowego roku 2019 roku spadła o 33%. Ale za to urlop w swoim kraju wybrało aż o 52% więcej Słoweńców niż we wspomnianym wcześniej okresie. Gdzie zatem najczęściej nocowali?

Góry, morze czy centrum?

Najchętniej wybieranym miejscem pobytu przez osoby z zagranicy jest stolica - Lublana. A z kolei mieszkańcy kraju w tym roku tłumnie odwiedzają i podziwiają Piran. Dużym zainteresowaniem cieszą się też uzdrowiska (26%) oraz kurorty nadmorskie (23%). Sporo osób w badanym okresie od stycznia do kwietnia 2022 roku wybrało także miejscowości położone w górach.

TOP 3 najczęściej wybieranych noclegów

W Słowenii znajdziemy wiele hoteli położonych w malowniczych okolicach, które w swojej ofercie mają atrakcje dla całej rodziny. Nic więc dziwnego, że ponad połowa turystów zdecydowała się na taki rodzaj noclegu. 


Na drugim miejscu znalazły się kwatery prywatne i apartamenty (19%). Turyści często też wybierali nocleg umożliwiający im bycie w bliskości z naturą, dlatego wyraźną popularnością cieszą się aktualnie słoweńskie pola namiotowe i kempingowe.

Słowenia - piksel