Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

2022-04-20

Podróżuj po Słowenii w przyjazny dla środowiska sposób


Stacja ładowania w Słowenii

Słowenia to kraj, w którym dbanie o środowisko jest szczególnie ważne. To właśnie dzięki proekologicznym rozwiązaniom wdrażanym na tym terenie, możemy podziwiać tam prawdziwe cuda natury. 

Dlaczego warto zwiedzać Słowenię samochodem elektrycznym?

Jednym z działań mających na celu ochronę planety jest zmniejszenie liczby samochodów z silnikami spalinowymi, które produkują szkodliwe substancje. Zgodnie z realizowanymi w Słowenii postanowieniami Porozumienia paryskiego do 2030 roku to właśnie pojazdy elektryczne powinny stanowić co najmniej 50% rynku motoryzacyjnego. To plany, a jak sytuacja wygląda na miejscu obecnie?

Słoweńska infrastruktura już na tę chwilę jest bardzo dobrze przystosowana do podróży po kraju samochodami elektrycznymi. A krótkie odległości pomiędzy atrakcjami oraz stosunkowo mała powierzchnia dodatkowo temu sprzyjają. Można nawet rzec, że jest to dla nich prawdziwy raj, bo stacje ładowania można znaleźć niemal na każdym kroku… a wciąż ich przybywa! Punkty, w których możemy naładować samochód nawet w 15 min, znajdują się już nawet przy hotelach i pensjonatach

Chcesz znaleźć najbliższy punkt ładowania? Zobacz mapę z lokalizacjami.

Pojazdem elektrycznym przez stolicę

Kavalir to rodzaj transportu publicznego kursującego na terenie Lublany. Ten zasilany elektrycznie pojazd przeznaczony jest głównie dla osób starszych, niepełnosprawnych, ale mogą jeździć nim również turyści. Aby się z niego skorzystać, wystarczy po prostu znaleźć taki pojazd na ulicach Lublany. Istnieje też możliwość telefonicznej rezerwacji kursu. 

Słowenia oprócz pięknych krajobrazów zachwyca też innowacyjnością. Korzystając z samochodu elektrycznego nie tylko zmniejszysz emisję dwutlenku węgla, ale również bezpośrednio przyczynisz się do ochrony środowiska. Wszystkim osobom, które jeszcze bardziej chcą zadbać o planetę, polecamy piesze i rowerowe wycieczki.

 

Słowenia - piksel