Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

2022-04-15

Przeżyj niezapomniane wakacje. Słowenia, jakiej nie znasz!


Piran na wakacje w Słowenii

Co roku do Słowenii przyjeżdżają turyści z całego świata. Wśród nich są osoby, które stawiają na relaks nad brzegiem Adriatyku oraz takie, które zdecydowanie wolą aktywny wypoczynek, a popularne miejsca i zabytki to dla nich wciąż za mało. Czy poszukiwacze niecodziennych wrażeń znajdą tam coś dla siebie?

 
Wyjątkowe słoweńskie doznania


Z myślą o takich osobach Słoweńska Organizacja Turystyczne stworzyła Slovenia Unique Experiences, czyli znak przyznawany najwyższej jakości atrakcjom, które mają prawdziwie lokalny, naturalny i oryginalny charakter. Oto kilka z nich:

Dla smakoszy 

Podróż klasycznymi samochodami przez gaje oliwne Istrii z degustacją, odwiedzenie punktu widokowego w Belvedere oraz testowanie lokalnych kosmetyków. Twoimi przewodnikami będą członkowie rodziny Lisjak - największego producenta oliwy z oliwek w Słowenii. 

Sielski klimat

Dwudniowy pobyt na farmie rodziny Firbas w Prlekiji to idelana propozycja dla osób ceniących spokój i bliskość natury. W programie m.in. relaksująca nocna kąpiel w drewnianej beczce na świeżym powietrzu, spanie na sianie, degustacja lokalnych przysmaków i trunków czy wycieczka po sadzie gruszowym.

Dawka adrenaliny

Zostań odkrywcą najsłynniejszej jaskini krasowej w Europie - Jaskini Postojnej. Podążaj zamkniętymi dla pozostałych turystów szlakami i zobacz na własne oczy ludzką rybę, czyli odmieńca jaskiniowego.

Podziemny wehikuł czasu

Zjazd najstarszą windą w Słowenii do znajdującej się 160 m pod ziemią jadalni, w której będziesz mógł skosztować tradycyjnych dań górników jednak w nieco nowocześniejszych odsłonach. A to wszystko w towarzystwie szampana, dobrej muzyki i przewodnika Słoweńskiego Muzeum Górnictwa Węglowego.

Oryginalny środek transportu, zaskakujące miejsce na nocleg, niezapomniany smak lokalnych dań, a może inne ekstremalne przeżycia? Oferta unikalnych atrakcji jest naprawdę szeroka. Dostępne są zarówno wycieczki trwające kilka dni, jak i parę godzin. Wybór należy do Ciebie!

 


 

Słowenia - piksel