Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

2022-03-02

Podróżuj do Słowenii bez rygorystycznych obostrzeń


Negatywny test, Europejski Certyfikat Covid, a może zwykły dokument tożsamości? Sprawdź aktualne zasady dotyczące pobytu w Słowenii!

Słowenia podobnie jak sąsiadujące z nią państwa dokonuje złagodzeń restrykcji, związanych z wjazdem i pobytem na terenie kraju. Czy może to więc oznaczać, że mamy szansę na powrót do rzeczywistości sprzed pandemii i spędzenie najbliższych wakacji nad słoweńskim wybrzeżem Adriatyku?
 

Zasady wjazdu do Słowenii

Od 21 lutego 2022 roku, aby przekroczyć granicę, nie jest już wymagane spełnienie warunku PCT (przechorowania, zaszczepienia i testu). Dokumentem wystarczającym do poświadczenia zaszczepienia jest Unijny Certyfikat Covid oraz dowód osobisty lub paszport.

Co ciekawe zwolnione z obowiązku kwarantanny i testu przed i po przyjeździe są zarówno osoby zaszczepione, jak i te, które nie przyjęły minimum 2 dawek szczepionki. Czy to świadome posunięcie ze względu na zbliżający się sezon?

Mimo że kraj położony nad Adriatykiem powoli żegna się z restrykcjami, to w dalszym ciągu Unia Europejska zaleca czasowe ograniczenie podróży w przypadku osób przyjeżdżających do Słowenii chociażby spoza strefy Schengen. 

Aktualne obostrzenia

Sam fakt zaszczepienia nie odgrywa już tak istotnej roli w turystyce oraz w związanych z nią aktywnościach, takich jak uczestniczenie w kongresach, targach, imprezach sportowych i kulturalnych, a nawet korzystanie z transportu publicznego. 

Konieczne jest jednak dalsze stosowanie się do ogólnych zasad takich jak noszenie maseczek, dezynfekcja rąk czy zachowywanie dystansu społecznego.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Przyjazd do Słowenii jest teraz naprawdę prosty. Najnowsze zasady z pewnością przyciągną wielu turystów tęskniących za miejscowym klimatem, niesamowitymi widokami i atrakcjami dla każdego niezależnie od wieku i preferencji.

Fot. Piran / unsplash
 

Słowenia - piksel