Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

2021-09-03

Lot dla smakoszy, czyli kolacja pod gwiazdami, na którą dotrzesz helikopterem


Góry Słowenia

Wyjątkowe, niezapomniane i SMACZNE przeżycie – to połączenie zapewnia lot helikopterem na tradycyjny słoweński posiłek. 

W Słowenii oprócz pięknych widoków oraz lokalnych przysmaków możesz skorzystać z niecodziennej i ekstremalnej atrakcji. Dla wszystkich odważnych - lot helikopterem to oryginalny sposób na spędzenie wieczoru w gronie znajomych, gwarantujący wspomnienia na lata. 

Kolacja pod gwiazdami to odkrywcze wydarzenie kulinarne, które już drugi rok z rzędu odbywa się latem w schronisku Dolga Njiva (pod grzbietem góry Košuta, w północno-zachodniej części Słowenii – w pobliżu historycznego miasta Tržič). Helikopter zapewnia gościom transport na wysokość nieco ponad 1400 m n.p.m. do chatki, w której można rozkoszować się najrozmaitszymi potrawami. Sekretem kucharzy na rozpieszczanie kubków smakowych wczasowiczów, są produkty, które pochodzą z ich własnej uprawy lub z sąsiedniej farmy. W menu można znaleźć cały wachlarz tradycyjnych potraw; od zimnych i gorących przystawek poprzez dania główne aż po same desery. Klimatu i nastrojowości całemu miejscu nadają świece, gwieździste niebo oraz kojące odgłosy krowich dzwonków. 

 


Sprawdź miejsca noclegowe i atrakcje w okolicy >


 

Słoweńskie schronisko jest od wielu lat utrzymywane przez rodzinę Kleindienst. To właśnie oni sprawują pieczę nad tym urokliwym miejscem i dbają o jego rozwój. W 2020 roku postanowili zaskoczyć czymś nowym swoich gości i stworzyli letnią kolację pod gwiazdami. Rok później zdecydowali się na kolejny krok, czyli lot helikopterem z Tržič bezpośrednio do chatki. Celem wprowadzenia innowacji było zapewnianie czegoś ekscytującego i luksusowego - sposób na połączenie tradycyjności z nowoczesnością.

Jeśli jednak nie lubisz latać, to nic straconego. Do chatki dostaniesz się również pieszą wędrówką (ok. 20 minut) z najbliższego parkingu.

Więcej szczegółów znajdziesz na slovenia.info.

Źródło: slovenia.info

 
Słowenia - piksel