Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Dolina Soczy (Soča) wśród 10 najlepszych miejsc w Europie


Dolina Soczy Soca

Rzeka Soca - Słowenia (Archiwum TDS, fot. Vasja Bocko)

W rankingu najlepszych europejskich celów podróży dolina Soča zajęła 9. miejsce wśród najlepszych kierunków polecanych do odwiedzenia w 2021 roku.

European Best Destinations opublikowała listę 20 destynacji, które rywalizowały o tytuł najlepszych europejskich miejsc wartych odwiedzenia w 2021 roku. Wśród nich znalazła się także dolina rzeki Soča, która jako jedyna na tej liście reprezentuje Słowenię. W głosowaniu od 20 stycznia do 10 lutego na stronie internetowej organizacji oddano ponad 600 000 głosów ze 192 krajów.

Na pierwszym miejscu w Europie z największą liczbą głosów znalazła się Braga w Portugalii, następnie Rzym (Włochy), Cavtat (Chorwacja), Florencja (Włochy), Sibiu (Rumunia), Paryż (Francja), wyspa Kefalonia (Grecja), Kotor ( Czarnogóra) i na dziewiątym miejscu Dolina Soczy, która otrzymała ponad 30 000 głosów.


Dolina Soczy (Dolina Soča) to jedna z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych dolin w Słowenii. Znana jest przede wszystkim jako raj dla miłośników spędzania czasu aktywnie oraz z krystalicznej czystej, szmaragdowej rzeki Soczy. 

Więcej informacji znajdziesz tutaj


Dolina Soczy to malowniczy świat między szmaragdowo zieloną rzeką Soča a Alpami Julijskimi. Znana jako raj dla aktywnych, jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Słowenii, które rozciąga się od Triglavu do Novej Goricy. Jej wyjątkowe bogactwo kulturowe i przyrodnicze zadowoli najbardziej ciekawych historii turystów oraz wielbicieli natury. Pełne adrenaliny przygody, szlaki spacerowe, liczne lokalne festiwale i najwyższej klasy doznania kulinarne, w tym dwugwiazdkowa restauracja Michelin autorstwa Any Roš to to tylko część atrakcji, jakie ma do zaoferowania te wyjątkowe miejsce.

Znajdujące się w Dolinie Soczy miasta to jedne z najbardziej znanych miast turystycznych w Słowenii. Bovec, średniowieczny Kanal, festiwalowy Tolmin i pełen historii Kobarid to miejscowości, które zachwycą swoimi wielostronnymi walorami każdego turystę.

Piękne wodospady, wąwozy, strumienie, góry i wzgórza w Dolinie Soča są nie tylko rajem dla oczu, ale także doskonałą przestrzenią do uprawiania sportów, która pozwala na odkrycie najbardziej ukrytych i wyjątkowych miejsc Słowenii. Dzięki niezwykłej różnorodność krajobrazu Doliny Soczy oraz długiej liście form spędzania czasu jakie nam oferuje, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Źródło: slovenia.info

 
Słowenia - piksel