Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

/
2021-02-25

Dolina Soczy (Soča) wśród 10 najlepszych miejsc w Europie


Rzeka Soca - Słowenia (Archiwum TDS, fot. Vasja Bocko)

W rankingu najlepszych europejskich celów podróży dolina Soča zajęła 9. miejsce wśród najlepszych kierunków polecanych do odwiedzenia w 2021 roku.

European Best Destinations opublikowała listę 20 destynacji, które rywalizowały o tytuł najlepszych europejskich miejsc wartych odwiedzenia w 2021 roku. Wśród nich znalazła się także dolina rzeki Soča, która jako jedyna na tej liście reprezentuje Słowenię. W głosowaniu od 20 stycznia do 10 lutego na stronie internetowej organizacji oddano ponad 600 000 głosów ze 192 krajów.


Dolina Soczy (Dolina Soča) to jedna z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych dolin w Słowenii. Znana jest przede wszystkim jako raj dla miłośników spędzania czasu aktywnie oraz z krystalicznej czystej, szmaragdowej rzeki Soczy. 

Więcej informacji znajdziesz tutaj


Na pierwszym miejscu w Europie z największą liczbą głosów znalazła się Braga w Portugalii, następnie Rzym (Włochy), Cavtat (Chorwacja), Florencja (Włochy), Sibiu (Rumunia), Paryż (Francja), wyspa Kefalonia (Grecja), Kotor ( Czarnogóra) i na dziewiątym miejscu Dolina Soczy, która otrzymała ponad 30 000 głosów.

Dolina Soča to malowniczy świat między szmaragdowozieloną rzeką Soča a Alpami Julijskimi. Pełne adrenaliny przygody, szlaki spacerowe, liczne lokalne festiwale i najwyższej klasy doznania kulinarne, w tym dwugwiazdkowa restauracja Michelin autorstwa Any Roš, zapraszają do odkrycia. 

 

Źródło: slovenia.info

 
Słowenia - piksel