Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Słoweńskie info

Wyświetlam: 57 - 64 / 71

Słowenia oczami cudzoziemców

2019-12-19

Każdego dnia zarówno na stronach internetowych poczytnych dzienników europejskich, popularnych magazynów turystycznych czy blogach ukazują się teksty, które opisują Słowenię jako wymarzony wręcz kierunek turystyczny. Nie bez powodu, również na naszym portalu opisujemy zalety, które w większości biorą się z różnorodności oferty turystycznej tego butikowego kraju. 


czytaj dalej »


Jaskinia Postojna z “nowymi-starymi” pociągami

2019-12-19

Po 31 latach, zarząd jaskini Postojna podjął decyzję o wymianie sześciu starych pociągów na nowe, jednak zachowując ich legendarny wygląd. Maszyny te są dla wielu osób symbolem i synonimem niesamowitych przeżyć podziemnych związanych z tą atrakcją, dlatego pomimo modernizacji, nie zmieniono ich wyglądu. 


czytaj dalej »


Słoweńskie wybrzeże - teraz jeszcze łatwiej możesz je odkryć

2019-12-19

W ostatnim czasie, na słoweńskim wybrzeżu, a dokładnie w okolicach Portorož otwarto trzy nowe szlaki turystyczne. Ścieżki pozwolą na wędrówki, dzięki którym będzie można odkryć najpiękniejsze miejsca słoweńskiej riwiery. Podczas spacerów można spotkać zabytki, ponadczasowe soliny, fotogeniczną Zatokę Księżycową oraz podziwiać malowniczy krajobraz wybrzeża Adriatyku.


czytaj dalej »


Planica jest nasza. Historia wielkich polskich chwil w Słowenii

2019-11-12

Trzy rekordy świata, wiele zwycięstw, piękne chwile i wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Planica w Słowenii to jedno z najważniejszych miejsc na mapie historii polskich skoków narciarskich. Przypominamy najważniejsze wydarzenia z udziałem biało-czerwonych w tym miejscu.


czytaj dalej »


Jak Słoweńcy zakochiwali się w lataniu na nartach

2019-11-07

Wydaje się wręcz niemożliwe, że mając do dyspozycji mamucią skocznię narciarską w Planicy i tak wielkie tradycje, Słoweńcy tylko dwa razy poprawiali dotychczas rekord świata w długości lotu.


czytaj dalej »


Słowenia zaprasza polskie biura podróży na prezentację oferty

2019-11-07

Słoweńska Organizacja Turystyczna „Feel Slovenia” zaprasa przedstawicieli polskich biur podróży na oficjalną prezentację oferty turystycznej Słowenii. „Slovenian Workshop”. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada w hotelu Regent.


czytaj dalej »


Planica w tym roku bez Pucharu Świata. Ale nie bez lotów!

2020-03-13

W sezonie 2019/20 Puchar Świata w skokach narciarskich zakończy się poza Słowenią. Tydzień po nim w Planicy odbędą się jednak mistrzostwa świata w lotach narciarskich.


czytaj dalej »


Spełniamy marzenia - nasz domek w słoweńskiej winnicy!

2019-07-29

Latem 2019 roku udało nam się spełnić jedno ze "słoweńskich marzeń" - wprowadzamy ofertę pobytów w naszym domku zlokalizowanym pośród winnic regionu Jerusalem.


czytaj dalej »