Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Słoweńskie info

Wyświetlam: 57 - 64 / 76

Antystresowa moc natury

2020-01-23

Nowa kampania antystresowa w hotelu Plesnik w Dolinie Logarskiej to idealne rozwiązanie dla osób, które odczuwają stres w swoim życiu i potrzebują chwili złapania oddechu. 


czytaj dalej »


Po pierwsze - bezpieczeństwo

2020-01-23

Słowenia została wybrana jako jeden z najbezpieczniejszych krajów do odwiedzenia w 2020 roku. Obok niej w tym zestawieniu znalazły się kraje takie jak: Dania, Finlandia, Grenlandia,  Islandia, Norwegia, Luksemburg czy Szwajcaria.


czytaj dalej »


Nowy leśny ośrodek glampingowy

2020-01-23

Wczesną wiosną tego 2020 roku, zostanie otwarty kolejny ośrodek Forest Glamping Resort Blaguš. Obierkt jest zlokalizowany nad brzegiem jeziora Blaguš, w samym sercu Gorli Słoweńskich na wschodzie kraju.


czytaj dalej »


Słoweńskie smaki dla każdego

2020-01-23

Słowenia jest małym krajem z wieloma tradycyjnymi potrawami, które znacznie się od siebie różnią. Żywność i produkty domowe można kupić na tradycyjnych targach i w wyspecjalizowanych sklepach.  W ofercie są najwyższej jakości sery i produkty mleczne, wędliny, doskonałe wina i miód (Słowenia ma jedną z najbogatszych tradycji pszczelarskich na świecie).


czytaj dalej »


Nowe jednodniowe trasy rowerowe w Słowenii

2020-01-23

Nowy inicjatywa rowerowa - Bike Slovenia Green jest serią jednodniowych pętli, które zostały otwarte w listopadzie 2020 roku. Trasy prowadzą przez w miejscowości, które uzyskały certyfikat Slovenia Green.


czytaj dalej »


Święta po Słoweńsku

2019-12-19

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia,z tej okazji w większości miast europejskich organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe, które będą przez kilka najbliższych tygodniu.Tak jest też w przypadku Słowenii, a największa wystawa odbywa się w Lublanie.


czytaj dalej »


Słowenia oczami cudzoziemców

2019-12-19

Każdego dnia zarówno na stronach internetowych poczytnych dzienników europejskich, popularnych magazynów turystycznych czy blogach ukazują się teksty, które opisują Słowenię jako wymarzony wręcz kierunek turystyczny. Nie bez powodu, również na naszym portalu opisujemy zalety, które w większości biorą się z różnorodności oferty turystycznej tego butikowego kraju. 


czytaj dalej »


Jaskinia Postojna z “nowymi-starymi” pociągami

2019-12-19

Po 31 latach, zarząd jaskini Postojna podjął decyzję o wymianie sześciu starych pociągów na nowe, jednak zachowując ich legendarny wygląd. Maszyny te są dla wielu osób symbolem i synonimem niesamowitych przeżyć podziemnych związanych z tą atrakcją, dlatego pomimo modernizacji, nie zmieniono ich wyglądu. 


czytaj dalej »