Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Słoweńskie info

Wyświetlam: 49 - 56 / 71

Lublana dla miłośników poezji

2020-03-30

Wycieczka z przewodnikiem, która podąża śladami znanych słoweńskich postaci literackich to nowa propozycja aktywnego zwiedzania stolicy Słowenii. Lublana od lat jest centrum słoweńskiej literatury.


czytaj dalej »


Słoweński wieczór w Bydgoszczy

2020-01-31

30 stycznia  w bydgoskiej Restauracji 97 odbył się "Słoweński wieczór przy winie", którego współorganizatorami był zespół visitslovenia.pl.


czytaj dalej »


Antystresowa moc natury

2020-01-23

Nowa kampania antystresowa w hotelu Plesnik w Dolinie Logarskiej to idealne rozwiązanie dla osób, które odczuwają stres w swoim życiu i potrzebują chwili złapania oddechu. 


czytaj dalej »


Po pierwsze - bezpieczeństwo

2020-01-23

Słowenia została wybrana jako jeden z najbezpieczniejszych krajów do odwiedzenia w 2020 roku. Obok niej w tym zestawieniu znalazły się kraje takie jak: Dania, Finlandia, Grenlandia,  Islandia, Norwegia, Luksemburg czy Szwajcaria.


czytaj dalej »


Nowy leśny ośrodek glampingowy

2020-01-23

Wczesną wiosną tego 2020 roku, zostanie otwarty kolejny ośrodek Forest Glamping Resort Blaguš. Obierkt jest zlokalizowany nad brzegiem jeziora Blaguš, w samym sercu Gorli Słoweńskich na wschodzie kraju.


czytaj dalej »


Słoweńskie smaki dla każdego

2020-01-23

Słowenia jest małym krajem z wieloma tradycyjnymi potrawami, które znacznie się od siebie różnią. Żywność i produkty domowe można kupić na tradycyjnych targach i w wyspecjalizowanych sklepach.  W ofercie są najwyższej jakości sery i produkty mleczne, wędliny, doskonałe wina i miód (Słowenia ma jedną z najbogatszych tradycji pszczelarskich na świecie).


czytaj dalej »


Nowe jednodniowe trasy rowerowe w Słowenii

2020-01-23

Nowy inicjatywa rowerowa - Bike Slovenia Green jest serią jednodniowych pętli, które zostały otwarte w listopadzie 2020 roku. Trasy prowadzą przez w miejscowości, które uzyskały certyfikat Slovenia Green.


czytaj dalej »


Święta po Słoweńsku

2019-12-19

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia,z tej okazji w większości miast europejskich organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe, które będą przez kilka najbliższych tygodniu.Tak jest też w przypadku Słowenii, a największa wystawa odbywa się w Lublanie.


czytaj dalej »