Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Słoweńskie info

Wyświetlam: 41 - 48 / 77

Dolina Soczy (Soča) wśród 10 najlepszych miejsc w Europie

2022-06-23

W rankingu najlepszych europejskich celów podróży dolina Soča zajęła 9. miejsce wśród najlepszych kierunków polecanych do odwiedzenia w 2021 roku.


czytaj dalej »


Pierwszy Wirtualny Wyścig Kolarski I FEEL SLOVENIA!

2021-09-03

W dniach 27 lutego - 27 marca 2021 r. w Rouvy, jednej z najlepszych aplikacji do wirtualnego kolarstwa halowego, odbędzie się pierwszy Wirtualny Wyścig Kolarski I FEEL SLOVENIA dla rowerzystów rekreacyjnych. W ramach 5 etapów rowerzyści będą mieli szansę wirtualnie poznać piękno i różnorodność Słowenii.


czytaj dalej »


Przewodnik Gault & Millau wytypował najlepsze restauracje w Słowenii

2021-09-03

Gault & Millau to jeden z trzech najbardziej wpływowych międzynarodowych przewodników kulinarnych. Słynie z toczków kucharskich przyznawanych restauracjom na całym świecie. Restauracje, które spełniają kryteria Gault & Millau, mogą otrzymać od jednego do pięciu toczków i są opisane w przewodniku.


czytaj dalej »


Słoweński karnawał online - Kurentowanie

2021-02-02

W dniach 2-16 lutego 2021 roku w mieście Ptuj odbędzie się 61. Kurentovanje, czyli cykliczna impreza, która ma na celu huczne pożegn. Do tej pory festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem turystów z całego świata. Jak impreza będzie wyglądała w dobie ograniczeń związanych z pandemią?


czytaj dalej »


Słowenia w filmie i reklamie

2021-02-03

Słowenia jest wyjątkowa pod każdym względem. Gdzie indziej można podziwiać nienaruszone piękno górskich dolin, tajemnicze środowisko podziemnego krasu, popływać w Morzu Adriatyckim i pospacerować po polach Równiny Panońskiej w ciągu zaledwie jednego dnia?


czytaj dalej »


Sportowe emocje w żółtych barwach - koszulka lidera dla Słowenii!

2020-11-10

Ten moment Słoweńcy zapamiętają na długo. Reprezentant Słowenii - Tadej Pogačar zajął pierwsze miejsce w wyścigu Tour de France. Ten młody sportowiec dopiero rozpoczyna swój wyścig po medale!


czytaj dalej »


Dlaczego Słoweńcy odnoszą sukcesy sportowe?

2020-11-19

Tadej Pogačar i Primož Roglič zdominowali tegoroczny Tour de France. Ale kolarstwo to nie jedyna dyscyplina, w której Słoweńcy mają się czym pochwalić! Słowenia to 2-milionowy naród, który odnosi sukcesy w kolarstwie, sporcie wyczynowym i wielu innych konkurencjach. Jak to możliwe? Na pasmo ich sukcesów może się składać kilka czynników. 


czytaj dalej »


GREEN & SAFE - bezpieczne podróżowanie

2020-07-28

W obecnej sytuacji turystyka wielu krajów jest zagrożona, państwa prześcigają się w organizowaniu jak najbezpieczniejszych wakacji dla swoich turystów. Globalna epidemia ma wpływ nie tylko na nasze codzienne życie, ale i na światową turystykę.


czytaj dalej »