Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Słoweńskie info

Wyświetlam: 41 - 48 / 58

Słoweńskie smaki dla każdego

2020-01-23

Słowenia jest małym krajem z wieloma tradycyjnymi potrawami, które znacznie się od siebie różnią. Żywność i produkty domowe można kupić na tradycyjnych targach i w wyspecjalizowanych sklepach.  W ofercie są najwyższej jakości sery i produkty mleczne, wędliny, doskonałe wina i miód (Słowenia ma jedną z najbogatszych tradycji pszczelarskich na świecie).


czytaj dalej »


Nowe jednodniowe trasy rowerowe w Słowenii

2020-01-23

Nowy inicjatywa rowerowa - Bike Slovenia Green jest serią jednodniowych pętli, które zostały otwarte w listopadzie 2020 roku. Trasy prowadzą przez w miejscowości, które uzyskały certyfikat Slovenia Green.


czytaj dalej »


Święta po Słoweńsku

2019-12-19

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia,z tej okazji w większości miast europejskich organizowane są jarmarki bożonarodzeniowe, które będą przez kilka najbliższych tygodniu.Tak jest też w przypadku Słowenii, a największa wystawa odbywa się w Lublanie.


czytaj dalej »


Słowenia oczami cudzoziemców

2019-12-19

Każdego dnia zarówno na stronach internetowych poczytnych dzienników europejskich, popularnych magazynów turystycznych czy blogach ukazują się teksty, które opisują Słowenię jako wymarzony wręcz kierunek turystyczny. Nie bez powodu, również na naszym portalu opisujemy zalety, które w większości biorą się z różnorodności oferty turystycznej tego butikowego kraju. 


czytaj dalej »


Jaskinia Postojna z “nowymi-starymi” pociągami

2019-12-19

Po 31 latach, zarząd jaskini Postojna podjął decyzję o wymianie sześciu starych pociągów na nowe, jednak zachowując ich legendarny wygląd. Maszyny te są dla wielu osób symbolem i synonimem niesamowitych przeżyć podziemnych związanych z tą atrakcją, dlatego pomimo modernizacji, nie zmieniono ich wyglądu. 


czytaj dalej »


Słoweńskie wybrzeże - teraz jeszcze łatwiej możesz je odkryć

2019-12-19

W ostatnim czasie, na słoweńskim wybrzeżu, a dokładnie w okolicach Portorož otwarto trzy nowe szlaki turystyczne. Ścieżki pozwolą na wędrówki, dzięki którym będzie można odkryć najpiękniejsze miejsca słoweńskiej riwiery. Podczas spacerów można spotkać zabytki, ponadczasowe soliny, fotogeniczną Zatokę Księżycową oraz podziwiać malowniczy krajobraz wybrzeża Adriatyku.


czytaj dalej »


Planica jest nasza. Historia wielkich polskich chwil w Słowenii

2019-11-12

Trzy rekordy świata, wiele zwycięstw, piękne chwile i wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Planica w Słowenii to jedno z najważniejszych miejsc na mapie historii polskich skoków narciarskich. Przypominamy najważniejsze wydarzenia z udziałem biało-czerwonych w tym miejscu.


czytaj dalej »


Jak Słoweńcy zakochiwali się w lataniu na nartach

2019-11-07

Wydaje się wręcz niemożliwe, że mając do dyspozycji mamucią skocznię narciarską w Planicy i tak wielkie tradycje, Słoweńcy tylko dwa razy poprawiali dotychczas rekord świata w długości lotu.


czytaj dalej »