Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

.

 1. Jaskinia Postojna
  Rodzaj: wycieczka piesza

  Jaskinia Postojna - zwiedzanieJaskinia Postojna jest dwudziestokilometrowym labiryntem przejść, galerii oraz komnat, które w asyście doświadczonych przewodników, w ostatnich 193 latach odwiedziły ponad 33 miliony osób. Jest to największa i najczęściej odwiedzana w Europie jaskinia typu "klasyczny kras".

   

 2. Križna Jama
  Rodzaj: wycieczka piesza

  Križna jama to znana kraška jaskinia, w której znajdują się liczne podziemne jeziora. To tu dokonano niesamowitego odkrycia kości niedźwiedzi jamowych. Temperatura powietrza w ciągu roku wynosi plus 8˚C. Jaskinia odprowadza wodę z południowego końca wyżyny Boške w kierunku wschodniego obrzeża Cerkniškega pola. Jaskinia jest czwarta na świecie pod względem liczby gatunków fauny jaskiniowej.

 3. Park Škocjanske jame, Slovenija
  Rodzaj: zwiedzanie miejsc

  Jaskinie Škocjańske (slo. Škocjanske jame) dzięki niepowtarzalnej przyrodzie i kulturowym dziedzictwie już od roku 1986 są wpisane do rejestru dziedzictwa świata UNESCO. Park od roku 2004 włączony jest także do międzyrządowego programu badań UNESCO o nazwie Człowiek i biosfera (MAB). Program ten łączy tereny biosfery z całego świata, w których kładziony jest nacisk na ochronę biotycznej różnorodności i rozwój zrównoważony. Znaczenie jaskiń pokazuje również wpisanie i