Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

/

Regiony i Miasta

.

 1. Region Goriška Brda – Obszar Energetyzujących Przeżyć.
  Rodzaj: zwiedzanie regionu

  Ktokolwiek odwiedził region Goriška Brda był zapewne pod olbrzymim wrażeniem uroku tego niewielkiego obszaru położonego na zachodzie Słowenii. Niezwykły teren winnic, stromych wzgórz, miejsce spotkania 3 kultur: słowianskiej, romańskiej oraz germańskiej, mimo że jest powszechnie uznawany za malowniczy nie był dotąd  obiektem wszchstronnych badań.

 2. Izola - Isola
  Rodzaj: zwiedzanie miejscowości

  Izola jest urokliwym, liczącym 15 000 mieszkańców rybackim miasteczkiem na wybrzeżu Słowenii. Bogata historia i turystyczny aspekt działalności współczesnych mieszkańców czyni z niej fantastyczne miejsce wypoczynku nad słoweńskim wybrzeżem Adriatyku.

 3. Lublana (Ljubljana)
  Rodzaj: zwiedzanie miejscowości

  Lublana, SłoweniaLublana (Ljubljana) posiadając  wszelką infrastrukturę nowoczesnej stolicy, zachowała swoją sielską atmosferę,  otwartość i przyjacielskość małego miasta. Jest miastem pulsującym życiem i pełnym niespodzianek. W czasie zimy ma  trochę senny charakter regionu środkowej Europy, by latem ukazać swoje zrelaksowane, śródziemnomorskie oblicze.

 4. Dolenjska
  Rodzaj: zwiedzanie regionu

  KrajobrazDolenjska jest jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów w Słowenii. Charakteryzuje się górzystym krajobrazem z winnicam, licznymi domkami i kościołami. Inne charakterystyczne dla tego regionu elementy to dolina rzeki Krka, krasowy krajobraz wzdłuż rzeki Temenica, cenne znaleziska archeologi

 5. Bled
  Rodzaj: zwiedzanie miejscowości

  Bled jest i jego okolica jest miejscem, które będąc w Słowenii zwiedzić należy. Dzięki swojemu naturalnemu urokowi jest jednym z najpiękniejszych miejsc wypoczynkowych, nie tylko w Słowenii, ale całych Alpach.

   

 6. Piran
  Rodzaj: zwiedzanie miejscowości

  Piran w Słowenii

  Miasto do dnia dzisiejszego zachowało średniowieczny styl wąskich uliczek oraz ciasnej zabudowy mieszkalnej. Typowo śródziemnomorskiego charakteru nadaje mu zabudowa, wznosząca się stopniowo od linii brzegowej w górę pagórka, na którym usytuowany jest Piran.

 7. Radovljica
  Rodzaj: zwiedzanie miejscowości

  Zapraszamy do odkrywania słodkich skarbów Radol'ce (wymowa nazwy miasta Radovljica w lokalnym dialekcie, przyp. tłum.): muzyka Avsenika, pyszna czekolada, wyroby z miodu, ręczne kuźnictwo ozdobne i stare miasteczka otoczone przepiękna przyrodą.

 8. Ravno polje
  Rodzaj: zwiedzanie regionu

  Zapraszamy do miejscowości turystycznej Ravno polje w regionie Styrii (między miastami Maribor i Ptuj) na wakacje w cichym otoczeniu z dala od zgiełku miasta. Czeka tu na Ciebie wiele wrażeń: zajęcia sportowe, kulinarne przysmaki, muzea, atrakcje i piękne widoki długich, kolorowych pól.