Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Dlaczego Słowenia jest idealnym miejscem do pieszych wycieczek?


Wędrówki, wspinaczki a może jakaś inna dyscyplina sportu? Sprawdź jak wolne chwile spędzają aktywni mieszkańcy Słowenii oraz przyjeżdżający tam turyści, dla których wakacje to nie tylko plaża i wodne atrakcje.

Słoweńcy uwielbiają spędzać czas w bliskim kontakcie z naturą. Do ich ulubionych form aktywności należy wspinaczka i piesze wędrówki, które z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Nie bez przyczyny też określa się ich liderami alpinizmu.

Historia wędrówek w Słowenii

Mieszkańcy Słowenii mają wędrówki w genach. Zanim rozpoczęto zorganizowane wyprawy, ich przodkowie wspinali się na zbocza, aby polować, zbierać pożywienie, drewno lub inne surowce.

Od 130 lat istnieje też liczące około 60 000 członków Słoweńskie Stowarzyszenie Alpejskie. Organizacja uważana jest za jedną z największych związków sportowych w całym kraju. 


Szlaki turystyczne 

Na terenie Słowenii znajduje się aż 10 000 oznakowanych tras turystycznych. Wśród nich znajdziemy zarówno takie, które rozpościerają się wśród malowniczych nizin, jak i panoramicznych szczytów.

Znaki informujące o stopniu trudności szlaku i przewidywanym czasie potrzebnym na jego pokonanie znajdują się na skrzyżowaniach, drzewach i większych skałach. Dla pewności warto jednak mieć ze sobą mapę

Na trasach oraz zlokalizowanych się przy nich schroniskach i restauracjach panuje miła atmosfera. A przyjazne cześć od nieznajomego to tutaj standard. 


Gdzie warto się wybrać?

Miłośnikom górskich klimatów z pewnością przypadną do gustu widoki na szlakach Alp Julijskich, Kamnicko-Sawińskich oraz urokliwego Parku Narodowy Triglav, które można połączyć ze zwiedzaniem okolicznych miejscowości.

Dzięki zróżnicowaniu tras turystycznych na piesze wycieczki lub wspinaczkę w Słowenii mogą wybrać się osoby początkujące, jak i te o wyższym stopniu zaawansowania. Niezależnie jednak od dokonanego wyboru należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do takiego rodzaju aktywności, szczególnie decydując się na wyprawę w góry.

 

Słowenia - piksel