Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie sprawdź

Rejs łódką po Lublanie


Z przyjemnością polecamy Państwu kolejną atrakcję zachęcającą do odwiedzin stolicy Słowenii, Lublany. Malownicze mosty przecinające rzekę Ljubljanica, a także zabytki Starego Miasta można teraz zwiedzać z poziomu tej urokliwej rzeki.

Oferujemy 45-minutowe wycieczki ręcznie robioną łodzią z panoramicznym widokiem na najpiękniejsze atrakcje miasta – rejsy odbywają się codziennie, co godzinę – od maja do października w godzinach 10-21.

Cennik dla turystów indywidualnych:

  • standardowy rejs 45-minutowy: 8 € / osoba (dzieci do 12 lat – bezpłatnie)

W przypadku standardowego rejsu wycieczka trwa około 45 minut. Po drodze podziwiamy przyrodę, której w Lublanie nie brakuje. Mamy też niebanalny widok na Zamek Lublana, niektóre ambasady i nowo odnowione brzegi rzeki. Natomiast, kiedy zbliżymy się do Starego Miasta dodatkowo roztoczą się przed nami wspaniałe widoki na Most Cobblersa, kościół Franciszkanów, Tromostovje czy Most Potrójny, Rynek i urocze, barokowe domy. Wycieczkę kończymy przy kolejnej atrakcji Lublany – Smoczym Moście, ozdobionym figurami czterech smoków, które od lat są symbolem stolicy Słowenii.


Miejscowa legenda o Smoczym Moście (lub Moście Smoków) głosi, że po przejściu przez niego dziewicy za każdym razem smoki machają ogonami. Niestety, do dziś nikt tego zjawiska nie zauważył.


Łódź można również wynająć na romantyczne przejażdżki, rejsy dla zorganizowanych grup, a nawet wesela lub inne specjalne okazje. W każdym przypadku istnieje możliwość zamówienia cateringu, na który złożą się przekąski z regionalnych produktów oraz miejscowe wina.

Nieco dłuższe od standardowych są rejsy dla zakochanych. Pokład statku o wymiarach 30 metrów kwadratowych umożliwia różne jego konfiguracje. Stąd opcja rejsu dla maksymalnie pięciu par, która gwarantuje prawdziwie intymną i romantyczną wieczorną wycieczkę po rzece. Dodatkowo cena obejmuje lokalne wino musujące, wybór pralin czekoladowych, sezonowych owoców, a także wystrój statku, na który złożą się świece oraz bajeczne widoki na oświetlone wieczorem mosty Lublany.

Cennik dla turystów indywidualnych:

  • romantyczne noce: 30 € / para

 

Podstawowe dane łodzi:

  • Typ: łódź z płaskim dnem, zbudowana z litego drewna modrzewiowego i drewna dębowego

  • Długość: 10 m

  • Szerokość: 4,4 m

  • Pojemność: 48 + 2

  • Toaleta i bar z tyłu łodzi.

 

Rezerwacje terminów oraz oferta dla grup: info@visitslovenia.pl.

 

Mapa lokalizacji startu:

Słowenia - piksel

Wnętrze statku
Rejs po Lublanie
Łódką przez Lublanę
Ljubljanica

Łódką przez Lublanę
Rejs po Lublanie