Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Bezpłatna rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie dowiedz się więcej

Regiony i Miasta Lublana (Ljubljana)Strona: 3 / 8

Wycieczki zorganizowane

Zorganizowane wycieczki w Lublanie (Ljubljanie)

Lublana, a szczególnie jej  ścisłe centrum, jest znane  dzięki unikalnej architekturze, będącej mieszanką pozostałości rzymskiej Emony, budynków z  baroku oraz  Art Nouveau . Charakter ten jest również wynikiem pracy wybitnego europejskiego architekta Jože Plečnika w pierwszej połowie

20-tego stulecia.

Wycieczki zorganizowane

Zorganizowane wycieczki  są adresowane do indywidualnych osób oraz małych grup . Zwiedzanie odbywa się codziennie i obejmuje główne atrakcje Ljubljany.

Wycieczki aranżowane

Wycieczki  te są dostępne przez cały rok na specjalne zamówienie. Pozwalają poznać różne oblicza Lublany. Ekspercka usługa przewodnicka dostępna jest w 17 językach obcych. Osoby indywidualne czy małe grupy mogą również skorzystać z oferty regularnych wycieczek realizowanych poza godzinami wyznaczonymi w ich rozkładzie. Wymaga to jednak uprzedniego zamówienia usługi.

Wycieczki tematyczne oraz wycieczki ze  specjalnymi wrażeniami

Odwiedzający mogą wybrać oglądanie  miasta z pokładu turystycznego statku,  przez okno pociągu turystycznego , roweru czy kosza balonu z podgrzewanym powietrzem. Dla chętnych poznania sekretów miasta polecamy wycieczkę z kodem „Smok”.

Obok wycieczek ze specjalnymi wrażeniami, które zależne są od pogody, zawsze możliwe jest skorzystanie z pieszych ogólnych wycieczek po Lublanie czy jednej z następujących tematycznych pieszych wycieczek:

  • piesza wycieczka szlakiem Baroku,
  • piesza wycieczka  szlakiem  Art Nouveau ,
  • piesza wycieczka szlakiem architekta  Plečnika,
  • piesza wycieczka szlakiem architekta  Prešerena,
  • piesza wycieczka szlakiem kościołów


« Miejsca w Lubljanie
Wiodące wydarzenia »