Słowenia - turystyka, atrakcje, noclegi

Bezpłatna rezerwacja noclegów w Słowenii w najlepszej cenie dowiedz się więcej

Artykuły Restauracja Amon (Podčetrtek)


Restauracja Amon jest urządzona w stylu rustykalnym z oryginalnymi ozdobami winiarskimi oraz dekoracjami pochodzącymi z bogatego dziedzictwa regionu Virštanj. Właściciele oferują swoim gościom szeroki wybór kulinarnych przysmaków i wina własnej produkcji. Po wcześniejszym umówieniu możliwa jest też degustacja. Menu jest ściśle związane z porami roku. Potrawy przygotowywane są ze starych tradycyjnych przepisów. Tu szczególne uznanie zdobyła zupa grzybowa "kozjanska" i "prežganka". Goście cenią sobie również domowe pasztety i "kozjanske" wędzone produkty mięsne. Przysmak "vinolada" z wina i owoców, dziczyzna, jagnięcina, kaczka i kurczak pieczone na otwartym ogniu. Na potrawach nigdy nie znajdziesz mrożonych składników. Właściciele szczycą się nagrodami w wielu konkursach kulinarnych i gastronomicznych, wśród nich "goździk turystyczny" i Maison de Qualite.

 

Country Saloon

Wnętrze urządzone jest w stylu westernowym. Szczegóły wyposażenia związane są z dziedzictwem koni, w tym narzędziami rolniczymi, które były typowe dla tego regionu (region Kozjansko). W salonie znajduje się duży, otwarty i zadaszony taras, w którym można zrelaksować się przy trunku i słuchać śpiewu ptaków.

 

Degustacja wina

Degustacje win w restauracji Amon, które są urządzone i zaprojektowane ze słoweńskiego dziedzictwa winiarskiego, zawsze na długo pozostają w pamięci. Właściciele z dumą prezentują trunki swojej bieżącej produkcji i archiwum. To wszystko może być połączone z pysznymi zimnymi przystawkami.

Wszystkie oferowane wina można kupić w sklepie z pamiątkami "Gramma".

 

 

Godziny otwarcia

 

Restaurant

Sobota– Czwartek 11.00 – 22.00

Piątek – Sobota 11.00 – 23.00

 

Country Saloon

Marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik – w weekendy 9:00 – 19:00

Lipiec i sierpień – poniedziałek do soboty 8:00 – 20:00

 

Więcej informacji i rezerwacje 52 321 49 87 lub info@visitslovenia.pl

Restauracja Amon

Olimje 24
3254 Podcetrtek
Slovenia